AltcoinHaberler

Do Kwon’dan Yine Tartışmalı Hareket: Terra 2.0 Oylaması Sürerken Değişiklik Yaptı! İşte Detaylar

Terra kurucusu Do Kwon, Terra 2.0 oylaması sürerken, yaptığı öneride bazı tartışmalı değişiklikler gerçekleştirdi.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Terra (LUNA) Blockchain’ini canlandırma önerisini, uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin bir oylamanın ortasında değiştirdi.

TerraUSD (UST) stablecoin’inin çökmesinin ardından Terraform Labs CEO’su Do Kwon, yeni bir Blockchain üzerinde Luna (LUNA) 2.0 tokenleri oluşturmayı hedeflediği bir “yeniden doğuş” planı önermişti.

Bugün ise Kwon, orijinal planın şu anda Blockchain içi bir oylamadan geçiyor olmasına rağmen öneride değişiklik yaptı. “Yeniden doğuş” olarak adlandırılan öneri hala geçerliliğini korurken, Kwon “topluluk geri bildirimlerini karşılık verebilmek için” birkaç dağıtım parametresini düzenlediğini belirtti.

İlgili Haber
Güney Kore Luna ve UST Kurucusu Do Kwon'un Cezasını Kesti!

UST Tokeni Sahiplerine Dağıtılacak Yeni Token Oranı Düşürüldü

Do Kwon’un yaptığı ilk değişiklik, LUNA 2.0 tokenlerinin, depeg olayı gerçekleştiğinde tokenleri Anchor’da stake edilmiş olan UST sahiplerine dağıtımını azaltıyor. Bu kişilerin dağıtımdan aldıkları pay %20’den %15’e düşürüldü.

İkinci olarak Kwon, yeni tokenlardan pay alması önerilen kategorilerinden ikisi için dağıtım programını değiştirdi. Burada Kwon, LUNA 2.0 token dağıtımında kilitlenmemiş olan token oranını %15’ten %30’a çıkardı. Bununla birlikte kalan %70 tokeninin ise 2 yıl boyunca kilitleneceği öğrenildi.

Terra Kurucusunun Oylama Sırasında Değişiklik Yapması Hoş Karşılanmadı

Bir önerinin Blockchain içi oylama sırasında değiştirilmesi pek de alışılagelmiş bir durum değil. Bu nedenle Kwon’un bugün yaptığı değişiklikler bazılarının teklifin geçerliliğini sorgulamasına neden oldu.

Genellikle, bir teklifte değişiklik yapıldığında, bu değişiklik oylama sırasında değil önceden yapılıyor. Anonim bir Terra analisti ve yorumcusu olan FatMan, yeni bir teklifin yeni bir oylama ile gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kwon’un orijinal teklifi Çarşamba günü oylamaya sunulmuştu. Bu yazının yazıldığı sırada, oyların büyük bir çoğunluğu (%80) önerinin lehine gözüküyor ve doğrulayıcıların yalnızca %15’i teklife karşı çıkıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu