AltcoinHaberlerKripto Para

Güney Kore Luna ve UST Kurucusu Do Kwon’un Cezasını Kesti!

Güney Kore Vergi Dairesi Terra'ya verdiği cezayı açıkladı.

Kripto para piyasasında şok etkisi yaratan TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA) çöküşü halen etkilerini göstermeye devam ediyor.

LUNA çöküşü nedeniyle soruşturma altında bulunan Terra kurucusu Do Kwon Güney Kore hükümeti tarafından vergi kaçakçılığı suçlamaları ile karşı karşıya kalmıştı.

Yerel haber kaynağı Naver’da yer alan bir rapora göre Güney Kore Vergi Dairesi Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’a vergi kaçakçılığı suçlamaları için 100 milyar won (78 milyon dolar ) ceza verdi.

Vergi Dairesi Terraform Labs’ı ve Do Kwon’u Gelir ve Kurumlar Vergisinden kaçmakla suçladı.

Terra’nın kurucusu Kwon’un geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ülkedeki kripto para vergilendirmesinden memnun olmadığı belirtilen raporda Kwon’un LUNA çöküşü başlamadan önce Terra’nın merkezini yurt dışına taşımak için tasfiyelere başladığı vurgulandı.

Bu durum Kwon’un vergi ödemekten kaçınması konusundaki şüpheleri doğrudan artırdı.

Raporda ayrıca Vergi Dairesi tarafından Do Kwon, Terraform Labs ve diğer yetkililerin 100 Milyar wonluk bir vergi ödemeleri konusunda LUNA çöküşünden kısa süre önce uyarıldığı yazıldı.

Ayrıca Vergi Dairesinin, Haziran 2021’de Terra’nın ana şirketine karşı özel bir vergi soruşturması bile yürüttüğü belirtildi.

Bu çöküşten sonra Terra kurucusu Do Kwon geçtiğimiz günlerde LUNA ve UST için kurtarma planını duyurmuştu. Bu plan topluluğun onayına sunuldu ve oylama halen devam ediyor.

İlgili Haber
Terra'da Oylama Başladı, İşte Son Durum!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu