AltcoinHaberler

Terra’da Oylama Başladı, İşte Son Durum!

Terra'nın kurtarma planı oylanıyor.

Terra CEO’su Do Kwon geçtiğimiz günlerde LUNA ve UST için son kurtarma planını duyurmuştu.

Bugün söz konusu plan topluluğun onayına sunuldu.

Plan mevcut Terra zincirini çatallayarak önceki Luna sahiplerine yeni tokenden airdrop gerçekleştirme üzerine kuruluydu. Plana göre tokenlerin çoğu da uzun bir süreçte hak sahiplerine dağıtılacak.

Oylamada Son Durum

Oylama başlayalı 2 saat geçti ve şimdilik 43 milyon Luna lehte, 12 milyon Luna aleyhte kullanıldı.

Oylamanın geçmesi için 188 milyon Luna’ya ihtiyaç var.

Kwon söz konusu teklifin Nexus Protokol, Stader Labs ve Flipside Crypto gibi çeşitli projelerden destek aldığını söyledi.

Teklif başarılı olursa 27 Mayıs tarihinde 7790000. blokta bir snapshot alınacak ve yeni bir ağ doğacak.

Yatırımcılar sosyal medyada yeni plana karşı olduklarını dile getirse de Luna sahipleri şimdilik lehte oy kullanıyor gibi görünüyor.

Teklifin Detayları

Teklifin detayları şu şekildeydi:

“Terra blok zinciri algoritmik stablecoini olmadan yeni zincire çatallanacak. Eski zincirin adı Terra Classic tokeni LUNA Classic (LUNC), yeni zincirin adı Terra tokeni ise LUNA olacak.

Yeni Luna LUNC sahiplerine ve UST sahiplerine airdrop olarak gönderilecek.

Yapılan açıklamaya göre 18 Mayıs’ta ağın çatallanması için bir teklif başlatılacak ve forkun 27 Mayıs’ta gerçekleşmesi için koordinasyon sağlanacak.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu