AltcoinHaberler

Dogecoin (DOGE) Destekçisi Elon Musk Bu Sefer De “Web3’ü” Hedef Aldı!

Ünlü milyarder Musk paylaşımları ile gündem olmaya devam ediyor.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve 65 milyondan fazla takipçisi bulunan Tesla CEO’su Elon Musk attığı twitlerle gündemdeki konularla ilgili düşüncelerini takipçileri ile paylaşmaya devam ediyor.

Mem tokeni Dogecoin desteği ile bilinen Elon Musk son twit ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ünlü milyarder, bir adamın erkek tuvaletine girip bir sürü boş pisuvarın yanından geçerek kripto, web3 ve DAO‘lara olan desteğini bir yabancıya ilan etmesini gösteren popüler “Pisuar Görgü Kuralları” çizgi romanını paylaştı.

Musk paylaşımı ile kripto fenomenlerinin ve risk sermayedarlarının son zamanlarda destek verdiği ve kullanmaya başladığı ancak tam olarak ne anlama geldiği bile bilinmeyen Web3 terimi ile adeta alay etti.

Web3 Nedir?

Web3 anlamı tam olarak bilinmese de büyük oranda makine öğrenmesi ve yapay zekâ üzerine dayanan yeni nesil internet teknolojisi olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Cornell Üniversitesi profesörü James Grimmelmann “Web 3.0’ü” buharlı yazılım olarak tanımlarken, Elon Musk ise son paylaşımından önce popülaritesi artan “web3” teriminin kendisine saçma geldiğini ifade etmişti.

Dün sabah erken saatlerde kimsenin beklemediği bir anda kripto para piyasasında sert bir düşüş meydana gelmişti.

Bitcoin ve kripto para birimlerinde önemli düşüşler meydana gelirken Polkadot (DOT), Filecoin (FIL) ve Kusama (KSM) gibi önde gelen web3 kripto para birimleri de bu düşüşten payına düşeni aldı.

İlgili Haber
Kripto Para Piyasası Kan Ağlıyor: Bir Gecede Ne Oldu?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu