blank
DogecoinHaberler

Dogecoin (DOGE) Gerçekten de Kullanışlı Bir Para Birimi Olabilir mi? Milyarder İsim Yanıtladı

Mark Cuban, Dogecoin'in gerçekten de geleceğe sahip olduğunu vurguladı.

Dogecoin (DOGE), sektörün eski kripto paralarından birisi olsa da tam olarak 2020 yılından itibaren gerçekten “ciddiye alınmaya” başladı. DOGE, şaka olarak ve bir dönemin ICO çılgınlığını eleştirmek adına piyasaya sürülen bir kripto para olsa da şu an milyonlarca insan tarafından biliniyor veya kullanılıyor.

DOGE, Gerçek Bir Para Birimi Olabilir

Yine de DOGE‘un ciddi bir düşüş yaşayacağını ve yeniden top 100’ün dışında kalacağını inanan insanların sayısı bir hayli fazla. Ünlü milyarder Mark Cuban ise bu ihtimalin artık rafa kalktığını ve DOGE’un gerçek anlamda bir para birimi olma yönünde ilerlediğini ifade etti.

Cuban, konu hakkında yaptığı açıklamada ve yayınladığı bir dizi gönderide, ETH, BTC ve ilginç bir şekilde DOGE’a değindi. Kripto paraların farklı özellikleri olduğunu ifade eden Cuban, Ethereum’un akıllı kontratlarla, Bitcoin’in ise değer saklama aracı haline gelmesi ile öne çıktığını belirtti.

Altcoinlerin ise sundukları hizmetlerle ön plana çıktığını belirten Cuban, DOGE gibi kripto paraların ise ancak kullanıma elde ederek başarılı olabileceğini belirtti. İnsanlar DOGE harcayabileceğini ve DOGE’un 5 milyar dolarlık arzından dolayı ancak kullanım arttıkça değer kazanabileceğini ifade eden Cuban, bunun gerçek bir para birimi gibi olabileceğinin altını çizdi.

Mark Cuban daha önce yaptığı açıklamalarında da DOGE hakkında övgü dolu ifadeler kullanmış ve bunun 1 dolara kadar çıkabileceğini belirtmişti. DOGE henüz o seviyeye gelmese de emin adımlarla ilerliyor gibi gözüküyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu