DogecoinHaberler

Dogecoin (DOGE) Yeniden Dünyanın En Büyük 10 Kripto Parası Arasına Girdi!

Meme token Dogecoin (DOGE) son gelişmeler ile birlikte dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına yeniden girdi.

Dünyanın ilk ve en büyük meme tokeni Dogecoin (DOGE), yaşanan son gelişmeler ve ani yükseliş hareketi ile birlikte dünyanın en büyük kripto paraları listesinde uzun süreli ayrılığın ardından yeniden ilk 10’a girdi.

Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasının Ardından DOGE Yeniden Dünyanın En Büyük 10. Kripto Parası Oldu

Tesla CEO’su milyarder Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağının öğrenilmesinin ardından bu gelişme Dogecoin taraftarları tarafından olumlu karşılandı. Bilindiği üzere Twitter, resmi bir basın bildirisi ile Musk’ın teklifinin kabul edildiğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Elon Musk'tan Beklenen Haber Geldi, Bitcoin ve Dogecoin Tepki Verdi!

Açıklamanın ardından meme token kısa bir süre içerisinde gün içi zirvesi olan 0.1711 doları gördü. DOGE bu yazının yazıldığı anlarda ise son 24 saatteki %20’lik yükseliş ile birlikte 0.156 dolardan işlem görüyor.

Son gelişmeler ile birlikte Dogecoin piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları arasında onuncu sıraya yükseldi.

Şirketin hissedarlarının hisse başına 54.20 dolar alacağı öğrenildi. Tesla CEO’su yaptığı açıklamasında bu teklifinin cömert olduğunu ve bunun üzerine çıkmayacağını söylemişti.

Bununla birlikte satın alım işleminin ne zaman tamamlanacağı henüz bilinmiyor. Bu derece büyük bir satın alımın yetkililerce onaylanması gerekiyor.

Musk yaptığı açıklamasında Twitter’ın çok fazla potansiyele sahip olduğunu söyledi ve buna ek olarak platforma yeni özellikler ekleneceğini ve spam botlarının da engelleneceğini belirtti.

Dogecoin ile ilgili bugün yaşanan gelişmelerden biri de Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in DOGE satın alımı lehine yaptığı açıklamalar olmuştu. Ünlü isim geçmişte DOGE’u son derece ağır bir şekilde eleştirmesiyle tanınıyordu.

İlgili Haber
Dogecoin'in 1$ Olmasını Engelleyen İsimden Şaşırtan Açıklama! DOGE Alacak Mı?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu