BitcoinDogecoinHaberler

Elon Musk’tan Beklenen Haber Geldi, Bitcoin ve Dogecoin Tepki Verdi!

Elon Musk ve Twitter arasında anlaşma sağlandı.

Yatırım dünyası bir süredir Elon Musk’ın Twitter’a yönelik teklifini konuşuyordu.

Twitter yönetim kurulu ilk aşamada bu teklife sıcak bakmasa da yatırımcıların kendilerine dava açabileceklerine ilişkin baskılar nedeniyle, Musk’ın teklifini yeniden değerlendirmeye aldı.

Kısa süre önce bekleyen haberler nedeniyle borsadaki Twitter işlemlerinin askıya alındığını aktarmıştık. Bu paylaşımdan 5 dakika sonra resmi duyuru geldi.

Anlaşma Resmi Olarak Duyuruldu

Buna göre Elon Musk hisse başına 54.20$ nakit karşılığında Twitter’ın tüm hisselerini satın alacak.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından Twitter özel bir şirket haline gelecek. Musk bu satın alım için 44 milyar dolar ödeme yapacak.

Tüm hissedarların elindeki TWTR hisseleri için 54.20$ ödenecek. Musk Twitter’ı satın almak istediğini açıkladığında fiyat bu seviyenin %40 aşağısındaydı.

Açıklamalar

Twitter’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, “Twitter Yönetim Kurulu, Elon’un teklifini değer, kesinlik ve finansmana odaklanarak değerlendirmek için kapsamlı bir süreç yürüttü. Bu işlem önemli bir nakit prim sağlayacak ve bu Twitter’ın hissedarları için ileriye dönük en iyi yoldur.” dedi.

Twitter CEO’su Parag Agrawal , “Twitter’ın tüm dünyayı etkileyen bir amacı ve ilgisi var. Ekiplerimizle derinden gurur duyuyoruz.” dedi.

Elon Musk Twitter’ı alması ile ilgili şunları söyledi:

“İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.

Ayrıca, ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum.

Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var – şirketle çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Bitcoin ve Dogecoin Tepki Verdi

Musk’ın Twitter’ı satın aldığının resmen açıklanmasının ardından Bitcoin ve Dogecoin’de hareketli dakikalar yaşandı.

Bitcoin 40500$ seviyesine kadar yükselirken, Dogecoin’deki günlük kazançlar %20’yi geçti.

Musk’ın Twitter’ı satın almasının kripto para ekosistemine de katkı sunması ve buna ilişkin süreçleri hızlandırmasına dair bir beklenti var.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu