BitcoinDogecoin

Dogecoin Kurucusu Bitcoin İle Dogecoin’i Karşılaştırdı

Yeni bir açıklama yapan Dogecoin kurucusu Billy Markus, Dogecoin ile Bitcoin'in aslında aynı olduğunu iddia etti.

Dogecoin kurucularından Billy Markus, Twitter üzerinden paylaştığı ‘meme’ ile Bitcoin ve DOGE’un aslında aynı teknolojiyi kullanan benzer kripto paralar olduğunu iddia etti.

İki kripto para da “Proof of Work” algoritmasını kullanıyor. 2013 yılında bir Litecoin’den ayrılıp Bitcoin parodisi olarak ortaya çıkan Dogecoin, Shiba Inu cinsi köpekleri maskot olarak kullanıyor.

“Bitcoin de Dogecoin de Proof of Work Algoritmasını Kullanıyor”

Bununla birlikte iki kripto para arasında çok önemli bir fark var. Bitcoin’in toplam maksimum arz miktarı 21 milyon iken Dogecoin’in arz miktarında ise herhangi bir sınır bulunmuyor.

Aslına bakılırsa geçmişte DOGE için de 100 milyar coinlik bir maksimum arz sınırı bulunsa da bu sınır 2015 yılının ortalarında aşıldığı için kullanımdan kaldırıldı.

Bunun yerine söz konusu tarihten bu yana her yıl 5 milyar coin DOGE sirkülasyonuna ekleniyor. Bu yazının yazıldığı anlarda kripto para dolaşımında 132 milyar adetten fazla DOGE bulunuyor.

Mevcut durumda aralarında Mike Novogratz, Anthony Scaramucci ve Robert Kiyosaki gibi ünlü isimlerin bulunduğu Wall Street yatırımcıları Bitcoin’in bir tür altın alternatifi olduğunu düşünüyor. Buna ek olarak söz konusu isimler BTC’nin altından daha güvenilir olduğunu da iddia ediyor.

Buna karşın çoğu kişi Dogecoin’in halen bir şakadan fazlası olmadığını düşünüyor. Buna rağmen DOGE destekçileri arasında dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Elon Musk’ın olduğunu hatırlatalım.

Musk, DOGE’un ödeme yapmak için Bitcoin’e göre daha iyi bir alternatif olduğuna inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yazık bu zavallıda kafayi yemiş


Başa dön tuşu