DogecoinKripto Para

Dogecoin Kurucusu Piyasadaki Son Düşüşe Dair Yorumlarını Paylaştı!

Dogecoin kurucularından Billy Markus, kripto para piyasasındaki son düşüş hakkındaki yorumlarını takipçileriyle paylaştı.

Genel kripto para piyasası Pazar günü az da olsa toparlanma eğilimi gösterirken Bitcoin haftalık olarak %17.15 gerileme ile 35.800 dolar civarında seyrediyor. Piyasalardaki düşüş ile ilgili Dogecoin kurucusu Billy Markus da kendi yorumunu paylaştı.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz Cuma günü psikolojik seviye olan 40.000 doların altına inmişti. Cumartesi günü BTC’nin 34.000 dolara kadar gerilemesi ile birlikte kripto para dünyası için zor günler devam ediyor. Ethereum fiyatı ise, son yedi günde %25.02 değer kaybı ile birlikte 2.493 dolardan işlem görüyor. BTC’ye benzer şekilde ETH de Cuma günü kritik 3.000 dolar seviyesinin altına düşmüştü.

Dünyanın en büyük 100 kripto parasının neredeyse tamamı geçtiğimiz haftaya göre değer kaybederken toplam kripto para piyasa değeri ise bu yazının yazıldığı anlarda 1.6 trilyon dolar civarında seyrediyor.

Dogecoin Kurucusu Billy Markus, Düşüşle İlgili Kripto Para Topluluğunu Suçladı!

Kripto para dünyasında kaos hakimiyetini sürdürürken Dogecoin kurucusu Billy Markus, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında “kripto para piyasasında çöküşlerin sürekli yaşandığını” belirterek kullanıcıların sakin olmasını istedi:

“Kripto para balonu en son patladığında Ethereum fiyatı zirve noktasından %90 değer kaybetmişti ve toparlanması üç yıl almıştı. Benzer bir durumun tekrar olabileceğini söylemiyorum ancak kripto para dünyasında çöküşler çok sık yaşandığının farkında olunması gerekiyor.”

Buna ek olarak Markus, Bitcoin ve altcoin fiyatlarının yatırımcılar tarafından belirlendiğini belirterek kripto para kullanıcılarına tepkisini de dile getirdi: “Unutmayın ki kripto paraların değerini, satın alım ve satış yapan insanlar birlikte belirliyor. Demek ki insanlar, kripto paraların şu anda geçtiğimiz yıldan daha düşük bir fiyata sahip olması gerektiğini belirledi.”

Dogecoin kurucusuna desteklerini belirten kimi Twitter kullanıcıları, artık toparlanmak için çok daha kısa süreler gerektiğini de belirttiler.

Zirvesinden yüzde 80 daha düşük seviyede işlem gören DOGE ise mayıs ayından beri kademeleri olarak düşüyor. Gelinen noktadaki fiyatı ise 0.139 dolar seviyelerinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu