binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDogecoin, Shiba Inu ve Mem Tokenler Neden Yükselmiyor? Analistler Açıkladı!

Dogecoin, Shiba Inu ve Mem Tokenler Neden Yükselmiyor? Analistler Açıkladı!

Nansen analistleri, yatırımcıların pazar liderleri Bitcoin ve Ethereum'a odaklanması nedeniyle memecoin'lerin düşük performans gösterdiğini iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En büyük kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum performanslarıyla yatırımcıların dikkatini çekerken Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi memcoinler beklenen performansı sergileyemedi.

Bu noktada bu durumu değerlendiren Nansen analistleri, yatırımcıların pazar liderleri Bitcoin ve Ethereum’a odaklanması nedeniyle memecoin’lerin düşük performans gösterdiğini iddia etti.

The Block’a konuşan Nansen analistleri aynı dönemde BTC, ETH ve yükseliş yaşayan altcoinlere göre daha düşük performans gösterdiğini belirtti.

“Memecoin’ler düşük performansı muhtemelen Ethereum gibi temel kripto para birimlerinin mevcut gücünden kaynaklanıyor ve yatırımcıların dikkatini ve sermayeyi onlardan uzaklaştırıyor.

Yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleriyle ilgili sosyal medya trendlerine olan bağımlılıkları bu etkiyi daha da artırıyor.”

Nansen analistleri dışında YouHodler Piyasa Şefi Ruslan Lienkha da bu durumu değerlendirdi ve onaylanmış ve onay potansiyeli olan spot ETF’ler nedeniyle yatırımcıların çoğunun ilgisinin Bitcoin ve Ethereum‘a odaklandığını söyledi.

“Bitcoin ETF’lerinin onayı sonrası olan ETF girişleri ve Ethereum ETF’lerinin olası onayı, çoğunlukla bu iki kripto paraya sermaye akışını teşvik ediyor.

Yatırımcıların ilgisinin BTC ve ETH’ye yoğunlaşması nedeniyle memecoinler şu anda son derece likit olmayan ve uçucudur. Memcoinler dışında kripto para pazarının büyük bir kısmı da halâ zayıf likidite ile mücadele ediyor.”

Lienkha son olarak son boğa koşusunun yapısal olarak 2021’deki ralliden çok farklı olduğunu da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail