Kripto HaberleriAnalizDogecoin'de (DOGE) Bu İki Veri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde: Nasıl Yorumlanmalı?

Dogecoin’de (DOGE) Bu İki Veri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde: Nasıl Yorumlanmalı?

Takip et

Messari tarafından sağlanan verilere göre Dogecoin için en önemli iki on-chain verisi olan madencilik zorluğu ve hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Yükselişin altcoinin fiyatındaki düşük performansa rağmen yaşanması dikkat çekti.

Yüksek Hash Oranı Neyi Gösterir?

Uzmanlara göre herhangi bir kripto paranın madencilik hash oranında artış yaşaması, yatırımcıların ve madencilerin bu kripto paraya olan taleplerinin arttığına yorumlanabilir.

Yüksek hash oranı ve madencilik zorluğu, madencilerin ağ üzerinde blok işleme ve piyasaya yeni coin sürmek için istekli olduğunu gösterdiğinden genellikle boğa lehine bir sinyal olarak değerlendirilir.

Dogecoin fiyatı ile DOGE’un madencilik hash oranını karşılaştıran grafik.

Bununla birlikte hash oranının artması ve buna bağlı olarak ağ üzerindeki madencilik zorluğunun yükselmesi, kripto para madencilerinin Dogecoin madenciliği yapmak için daha fazla kaynak harcamaya hazır olduklarını gösteriyor.

DOGE’un fiyatı ile madencilik zorluğu oranını karşılaştıran grafik.

Kripto para madencilerini ve madencilerin ağ üzerinde sağladıkları hash oranını belirleyen ana faktör genellikle o kripto paranın fiyatı oluyor.

Bununla birlikte Dogecoin özelinde konuştuğumuzda ise, bu altcoinin fiyatının düşmesiyle birlikte son 120 gündür karlılık oranının da düştüğünü görüyoruz.

Dogecoin’in Piyasa Performansı Nasıl?

Kripto para piyasasının kısa vadeli olarak toparlanma sinyalleri göstermesine rağmen Dogecoin’in performansı ise son aylarda pek iyi görünmüyor. Dünyanın ilk meme tokeninin fiyatı Mart ayındaki yükselişinde %20 değer kazansa da Ocak ayından bu yana DOGE yaklaşık olarak %30 değer kaybetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları