coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriDogecoinDogecoin'de (DOGE) Neler Oluyor? Bir Yıldır Görülmeyen Olay Yaşandı

Dogecoin’de (DOGE) Neler Oluyor? Bir Yıldır Görülmeyen Olay Yaşandı

Dogecoin'in (DOGE) metriklerinin bazılarında gözlenen yeni veriler piyasa analistlerinde fark edildi. Peki ne anlama geliyorlar?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasının en popüler memecoini Dogecoin (DOGE), short pozisyonlarda artış görmeye başlıyor.

Coinalyze’den alınan veriler, DOGE’nin fonlama oranlarının Salı gününden bu yana negatife dönmeye başladığını ve Perşembe günü itibariyle -%0,0027’ye ulaştığını gösteriyor. Bu seviyeler daha önce Ekim 2023’te görülmüştü. Fonlama oranları, vadeli işlemler ve spot piyasalardaki fiyatlar arasındaki farka dayalı olarak traderlar tarafından yapılan periyodik ödemeler olarak tanımlanabilir.

Bu oranlar alışılmadık derecede büyük olmamakla birlikte, fiyatlardaki düşüşle paralel olarak sürekli azaldığında piyasadaki düşüş havasına işaret ediyor. DOGE geçtiğimiz hafta %12 değer kaybederek Mart ayından bu yana elde ettiği tüm kazançları sildi.

DOGE açık pozisyonu yani tamamlanmamış vadeli işlem sözleşmelerinin sayısı Pazartesi günü yaklaşık 800 milyon dolar iken Perşembe günü itibariyle 611 milyon dolara geriledi. Bu aynı zamanda bu tokende olan talepte de bir düşüş olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber  Son Dakika: MicroStrategy, 11.931 Adet Daha Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıkladı - İşte Detaylar

Oranlar Mart ayında birkaç sekiz saatlik işlem seansında kısa süreliğine kırmızıya dönmüştü, ancak bu hafta şimdiye kadar görüldüğü gibi uzun bir süre boyunca değildi.

Memecoin sektöründeki tokenler yedi günlük bir süre içinde %40’a varan kayıplar kaydetti. Yatırımcılar daha riskli tokenlardan Bitcoin ve stablecoinlere yöneliyor.

Yatırım platformu Stocklytics’te analist olan Neil Roarty bir e-postasında, “Bitcoin fiyatı düştüğünde, memecoinler sadece takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda değerlerinin daha da büyük bir bölümünü kaybediyor” dedi ve ekledi: “Memecoin yazına yönelik tüm planların askıya alınması gerekebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları