AltcoinAnalizDogecoin

Dogecoin’de (DOGE) Sıkışan Fiyatta Patlama Yakın!

Sıkışan Dogecoin’de (DOGE) fiyat analizi…

Tesla CEO’su ünlü milyarder Elon Musk’ın tweetleriyle ünlenen ve yıllardır bulunduğu kış uykusundan uyanan köpek coinlerinden Dogecoin (DOGE), en iyi 9. kripto para olarak piyasada yerini alıyor.

Bu seneye Shiba Inu (SHIB) ile birlikte damgasını vuran DOGE, SHIB tarafında yaşanan son yükselişler sonrası sessiz kalmaya devam ediyor.

Teknik olarak güzel bir ilerleyiş kaydeden ancak yukarı hareket için bir destek bekleyen DOGE, Cuma günü gelen Musk tweetine rağmen henüz yükselişe geçemedi.

İlgili Haber
Elon Musk'tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Musk’ın Doge trilyoneri olacağını belirtmesi üzerine kısa süreli bir pump yaşayan DOGE, yatayda karşılaştığı direnç sonrası yeniden başladığı noktaya döndü.

Bu gerilemeye rağmen güçlü bir şekilde duruşunu koruyan DOGE, yayın saati itibariyle 0.261 dolar üzerinden işlem görüyor.

Sıkışan Fiyatta Yükseliş İçin Kilit Nokta!

Günlük grafik üzerinde Haziran ayından bu yana gelen kırmızı düşüş trendinde sona gelen DOGE, bu trendi yukarı yönlü kırmaya çalışıyor.

Giderek bu üçgende sıkıştığı görülen fiyat, bollinger bantları tarafında da sıkışarak patlamaya hazırlanıyor.

Ekim ayı içerisinde fiyatın birkaç defa denediği 0.2732 doların DOGE’daki yükseliş sürecini açacak kilit seviye olduğu belirtiliyor.

Dogecoin (DOGE) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bugünün mumunda düşen trendi üzerine çıkan DOGE’un bu kilit seviye üzerinde mum kapatması halinde fiyattaki artışın hızlanacağı ve sıradaki dirençleri deneyeceği düşünülüyor.

Bu noktada kilit seviye sonrası 0.2917 – 0.3146 ve 0.3517 dolar seviyelerinin fiyat için önemli dirençler olduğu görülüyor. Bu dirençlerden en önemlisi ve majör direnç seviyesi olduğu belirtilen 0.35 dolar civarının fiyattaki uzun vadeli kilit noktası olması bekleniyor.

Son olarak RSI göstergesi üzerinde de trendin yükseliş eğiliminde olduğu görülen DOGE’da 0.2794 dolara denk gelen MA200’ün göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Bu seviyenin de fiyata direnç uygulaması beklenirken 0.2496 – 0.2546 dolar aralığı da destek bölgesi olarak değerlendirilebilir.

Ekstra olarak Elon Musk tarafından gelen son “SHIB tutmuyorum” mesajı, yatırımcıların DOGE’a kaymasını sağlayabilir. Bu sayede DOGE’da beklenen yükseliş başlayabilir.

İlgili Haber
Son Dakika! Elon Musk, Bitcoin, Dogecoin, Shiba Inu ve Floki Hakkında Konuştu!

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu