Dogecoin

Dogecoin’in (DOGE) Kopyası Bu Kripto Para, Rekor Kırıyor

Dogecoin ve Elon Musk karışımı bu kripto para, rekor yükseliş elde etti.

Kripto para piyasasında düşüşün başladığı anlardan kısa bir süre önce bütün piyasanın Dogecoin (DOGE) fırtınası ile sarsıldığı biliniyor. Sadece DOGE’un yükselişi değil aynı zamanda DOGE kopyası Shiba Inu gibi birçok projenin de önemli yükselişler elde ettiği söylenebilir. Düşüşün başlaması ile beraber ise bu projelerin neredeyse büyük bir kısmı dibi gördü. Şimdi ise piyasanın yeniden toparlanması ile beraber DOGE kopyası projelerin yükselişleri de başladı.

DOGE Kopyaları Yükseliyor

Bunların ilki ve en çok göze çarpanı ise Dogelon isimli karma bir kripto para oldu. Adından da anlaşılabileceği üzere bunun en önemli özelliği DOGE ve ELON isimlerinin karışımı olması olarak görülüyor. 2 Ağustos tarihinde %120 yükseliş elde edip bir anda rekor kıran DOGELON, Mayıs ayında ise %1015 yükseliş kaydetmişti.

Musk’ın tweetleri son dönemde DOGE’ye etki etmiyor ve bunun toplam piyasa değerinin milyarlarca dolara ulaşmış olması fiyatın etkilenmemesinin temel sebebi olabilir. Buna rağmen DOGE kopyası projelerin özellikle Elon Musk’In tweetleri sonrasında yükseliş yaşaması devam ediyor.

DOGELON projesinin başka bir kopyası olan DOGELON MARS (ELON) ise dibe olan yolculuğunu devam ettiriyor. Tabii ki bu projelerin yükselişi için Elon Musk’ın tweetlerinin devam etmesi de gerekiyor. Her birinin neredeyse 1 trilyon adete yakın toplam arzı olmasına rağmen kullanıcıların hala bunlara yatırım yapması ise ara ara sosyal medyada tepki çekiyor.

*Bu tarz kripto paralara asla itibar etmeyin ve yatırım yapmayın. Bu kripto paraların kontrolü genellikle geliştirici ekip veya tek bir balina grubunun elinde olduğu için istenildiği gibi manipüle edilebilmektedir. Ayrıca hiçbir amaca hizmet etmeyip sadece şaka amaçlı üretilen bu kripto paralar tüm paranızı kaybetmenize sebep olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bunlara yatırm yapanların kafasına sçym..


Başa dön tuşu