Kripto Para

“Doktor Kıyamet”, Kripto Para Yatırımcılarını NFT’lere Karşı Uyardı

Doktor Kıyamet olarak da bilinen Nouriel Roubini, NFT'leri eleştirdi.

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara başından beri düşmanlık besleyen Doktor Kıyamet, bu sefer ise NFT’leri eleştirdi. 2008 yılındaki krizi ve bundan önceki krizleri başarılı bir şekilde tahmin ederek Doktor Kıyamet şeklinde anılmaya başlanan Nouriel Roubini, NFT’lerin tam olarak para tuzağı olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber
Bu Kripto Para, NFT Çılgınlığı Ortasında Yüzde 10.000 Arttı

“NFT’ler Tam Bir Saçmalık”

Bitcoin’i bütün dolandırıcılıkların anası olarak gördüğünü ifade eden Roubini, şimdi ise NFT’lerin bu tahtı devralabileceğini ifade etti. Roubini’ye göre NFT’ler yani dijital koleksiyon ürünleri tam bir dolandırıcılıktan ibaret. Roubini, Twitter üzerinden de paylaştığı gönderisinde, dijital sahiplik çılgınlığının durdurulması gerektiğini vurguladı.

NFT’lerin saçmalık olduğunu ifade eden Roubini, bu saçmalığın kendisini sinirlendirdiğini de paylaştı.

İlk olarak Crypto Kitties gibi uygulamalarla 2017 yılında kripto para sektörüne giriş yapan NFT’ler, asıl patlamayı ise 2020-21 döneminde yaşadı. Ünlü sanatçı Beeple’ın eserlerinin 1 milyon dolar ila 3 milyon dolar arasında değişen fiyatlardan satılması, bunun arkasındaki temel sebep olabilir.

Bunun devamında ise çok daha fazla kişi NFT sektörüne akın etmeye başladı. ABD’li girişimci ve milyarder Chamath Phalipitiya ile Mark Cuban’ın NFT sektörüne yönelik ilgileri ise durumu çok daha kötü bir hale getirdi. 2017 yılında NFT’ler yine rekor fiyatlara satılırken bunun 2018 yılında çok kötü sonuçlandığı biliniyor. NFT’lerin yine benzer şekilde sonuçlanma riski bulunsa da sektörün artık çok daha olgun bir durumda olduğu görülmekte. Yine de Nouriel Roubini’nin uyarısı, ciddi anlamda yankı uyandırabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu