AnalizHaberler

Dolar 8.43 TL Rekorunu Kırdı: BTC Fiyatı Düştü – Gram Altında Rekor!

Dolar kuru, altın, euro yükseliş, Bitcoin ise düşüş yönünde hareket etti.

Türkiye ekonomisinde bugün kötü bir gün yaşandı. Gram altın 510 TL seviyesini aştı, dolar kuru 8 lira 43 kuruş seviyesini geçti, Euro 9.82 TL seviyesini geçerken Bitcoin ise bugün 500 doların üzerinde geriledi ve fiyat düşüşleri gözlemlendi.

Lider kripto para biriminde yaşanan fiyat düşüşü bugün Türk kripto para yatırımcılarına pek kayıp yaşatmadı çünkü dolar kurunda yükseliş görüldü. Ancak Türk yatırımcılar kazanç elde edemediler ve aksine değer kayıpların yaşadılar. Dolar kuruna yatırım yapan yatırımcılar son 24 saat içerisinde Bitcoin’e oranla daha fazla kazanırken birkaç gün önce yatırım yapan Türk yatırımcının hem dolar kurundan, hem Bitcoin fiyatından dolayı karlı durumda olduğu biliniyor.

Dolar Kuru 8.43 TL Seviyesine Yükseldi

Son 24 saat içerisinde en fazla dikkat çeken durum dolar kurunun 8 lira 43 kuruş seviyesine yükselmesi oldu. Euro ise 9 lira 82 kuruşu aştı ve yine tarihin en güçlü rekorunu kırmış oldu.

Gram Altın 513 TL’yi Aştı

Gram altın fiyatı piyasaların kapanışına doğru 513 TL seviyesine yükselerek tarihin en güçlü rekorunu kırdı. Bir süredir yükselmeye devam eden gram altında 507 TL seviyesinin aşılması durumunda ekonomistler “durdurulması mümkün olmayacak bir artış” olabileceği uyarısında bulunuyordu. Ekonomistler 510 TL seviyesinin üzerinde bir fiyat artışı beklemezken gram altın rekor beklentilerinin çok daha fazla üzerinde değer kazandı ve 513 TL’ye yükseldi.

ABD Seçimleri Ekonomiyi Vurdu!

ABD’de yarın gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde her iki adaydan hangisi seçilirse seçilsin Türkiye Cumhuriyeti ekonomisi için sonucun kötü olacağına, Amerikan-Türk ilişkilerinin giderek daha kötü hale geleceğine inanılıyor. Washington yönetimine Joe Biden’in seçilmesi durumunda Türkiye’ye S-400, Suriye ve daha birçok konuda yaptırım uygulanması öngörülüyor. Donald Trump’ın seçilmesi durumunda da Türkiye ekonomisine dönük yeni yaptırımların masada olduğu belirtiliyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği barındırmamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu