fbpx
Haberler

Dolar kuru yükseldikçe Bitcoin yatırımcısı kar ediyor

Dolar kurunda her bir kuruş artış Türk Bitcoin yatırımcılarının daha fazla kar etmelerinde etkili oluyor. Yatırımcılar dolar kurunun yükselmesinin ekonomik olarak çöküşlere sebep olsa bile Bitcoin fiyatlarına etkisi dolayısı ile memnun olduklarını ve yatırımlarından elde ettiklerini, kar rakamlarının bu sayede daha yükseklere çıktığını belirtiyor. Dolar kurunda her bir kuruş yükseliş beraberinde daha fazla artışları tetiklerken, yatırımcıların dolar kurundan elde ettiği kar, Bitcoin sahiplerinin de daha fazla kar etmesi ile sonuçlanıyor.

ABD Doları, Türk Lirası karşısında her gün daha fazla güçlü konuma gelirken, artışlar beraberinde daha fazla kur artışlarını tetikliyor ve bu durum beraberinde daha yüksek kar rakamlarının ortaya çıkmasında çok daha fazla etkili oluyor.

Dolar durgun, yatırımlar daha durgun

Dolar kurunun son birkaç gündür durgun olması ve bugün 6.20 TL civarına kadar gerilemesi dolayısı ile yatırımcıların yatırımlarının da güncel fiyatlandırmalar dolayısı ile durgun olduğu, ABD Doları kurununda durgun olmasının etkileri ile birlikte kar edemedikleri açıklandı. Türk yatırımcılara göre ABD Doları daha fazla artacak ve Bitcoin fiyatı ile birlikte artış yaşanması gelecek süreçte çok daha fazla kazanmalarında etkili olacak olduğu düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box