Kripto Para

Dovey Wan: Çin, Vergi Adımı Atmalı

Dovey Wan, Çin devleti tarafından kripto paralar için vergi sisteminin getirilmesini önerdi.

Kripto para yatırımcısı Dovey Wan, Çin’in hükümet tarafından vergi konusunda yeni adımlar atmasını ve kripto paralara bazı vergi avantajları sunarak bu konuda net düşüncesini ortaya koyup ülkede milyarder yatırımcıları çekebilecek olduğunu açıkladı. Çinli milyarderlerin böyle bir adım atılması durumunda kripto para almaya daha istekli olabilecek olduklarını ve ülkenin diğer ülkelerden kripto para sahibi olmak isteyenler için tercih edilebilecek olduğunu açıkladı.

Çin, kripto para vergilendirilmesi konusunda düzenlemeler uygulaması ülkede kripto para yatırımcılarının daha net kararlar vermesi ve kararlarını verirken zorlanmalarını engelleyebilir. Çin hükümetinin kripto para birimleri ile ilgili vereceği karar ABD’de olduğu gibi insanların ev ve araba almasında faydalanabilir.

Çin, kripto paralar için uyguladığı baskıcı kararlarında sürekli olarak ülkedeki kripto para birimi yatırımcılarının belirli riskler aldıklarını ve bu risklerin gelecekte ülke ve vatandaşlar için kayıp olma riski bulunduğunu belirterek, yasal olarak belirli sorunlar olabilecek olduğunu belirtiyor. Çin’de yapılan araştırmalar, ülkede kripto para birimlerinin 3 milyondan daha çok insan tarafından kullanıldığını ve sayının düşmeye başlayabileceği yönünde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu