bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinDünya Ekonomik Forumu: "Bu Kripto Para Projesini Kullanabilirsiniz"

Dünya Ekonomik Forumu: “Bu Kripto Para Projesini Kullanabilirsiniz”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan ve uluslararası bir vakıf olan Dünya Ekonomik Forumu’ndan blokzincir paylaşımı geldi.

Her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleşen toplantıları ile ünlü olan vakıf 4 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabından bir paylaşım yaparak,  “blokzincir teknolojisine nasıl hazır olduğundan emin olmak isteyen şirketler aşağıdaki makaleye bakabilir” dedi ve Chainlink’in (LINK)’i resmi hesabını etiketledi.

WEF’in paylaşımına kısa sürede yüzlerce beğeni gelirken makalede özetle şu ifadeler yer aldı:

“Son yıllarda finans sektörü ve ötesindeki dünyanın en büyük işletmelerinin çoğu blok zinciri teknolojisini benimsemiştir.

Blok zincirlerini süreçlerine entegre etmeyen şirketler geride kalma riskiyle karşı karşıya.

Oracle ağları gibi “ara yazılımlar”, işletmelerin blok zincirlerle etkileşime girmesine ve merkezi olmayan finans dünyasıyla etkileşime girmesine yardımcı olabilir.

İlk bakışta, DeFi dünyası göz korkutucu görünüyor. İşletmeler, doğru blok zincirleri ve akıllı sözleşme ortamları ile entegrasyona yönelik kaynakları seçme ve daha sonra tahsis etme zorluğuyla karşı karşıyalar.

Neyse ki, Gartner’ın işaret ettiği gibi , endüstri, kurumsal sistemlerin herhangi bir blok zinciri ile etkileşime girmesini sağlayan teknoloji olan blok zinciri ara yazılımının ortaya çıkışına tanık oluyor.

Örneğin Chainlink , merkezi olmayan bir oracle ağı veya blok zincirlerinin gerçek dünya verileri ve zincir dışı sistemlerle konuşmasını sağlayan varlıklardır.

Şirketler, kazananların ve kaybedenlerin henüz belirlenmediği bir sektörde kendilerini “gelecekten korumak” için Oracle ağları gibi ara katman yazılımlarını kullanabilirler.

Bu nedenle Celsius gibi fintech’ler, DeFi’nin kullanıcı tabanlarına sunabileceği fırsatı fark ederek, blok zincirinden bağımsız olarak DeFi’nin en iyisine erişmenin bir yolu olarak oracle ağlarını entegre etmeye başladılar.”

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları