binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltınDünyaca Ünlü Banka HSBC, Bu Emtia'yı Tokenize Ederek Müşterilerinin Hizmetine Sundu!

Dünyaca Ünlü Banka HSBC, Bu Emtia’yı Tokenize Ederek Müşterilerinin Hizmetine Sundu!

Banka, bireysel yatırımcılar için özel olarak tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir gerçek dünya varlığı yaratan ilk şirket oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Küresel bir finansal güç merkezi olan HSBC, altını tokenize ederek blok zinciri teknolojisi alanında önemli bir adım attı ve Hong Kong’daki bireysel yatırımcılara bu yenilikçi yatırım fırsatına erişim sundu.

HSBC, Hong Kong’daki Bireysel Yatırımcılar İçin Altın Token Piyasaya Sürüyor

Banka, bireysel yatırımcılar için özel olarak tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir gerçek dünya varlığı üreten ilk şirket olduğunu övünerek belirtiyor.

HSBC Online Banking ve HSBC HK Mobil Uygulaması aracılığıyla kullanılabilen bu girişim, günlük yatırımcıları altın destekli dijital varlıkların potansiyelinden yararlanma fırsatı ile güçlendirmeyi amaçlıyor.

İlgili Haber  Coinbase'den Bitcoin ETF Raporu: 'Piyasanın Son Dönemdeki Odak Noktası Bitcoin ETF Akışları!' İşte Detaylar

Gerçek dünya varlıklarının (RWA), ister özel defterler ister Ethereum gibi halka açık ağlar olsun, blok zincirlerinde temsil edildiği tokenleştirme süreci, dünya çapında bankalar ve finans kurumları arasında ilgi görüyor.

HSBC’nin altını tokenize etme girişimi, finansal hizmetleri geliştirmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında HSBC, bankanın dijital varlıkların saklanmasını içeren daha geniş çaplı girişiminin bir parçası olarak tokenize bir altın teklifi planladığını ima etmişti.

İsviçre merkezli kripto saklama uzmanı Metaco ile işbirliği yapan HSBC, altın yatırımına yönelik bu yenilikçi yaklaşımın temellerini attı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail