HaberlerKripto Para

Dünyanın En Büyük Darknet Pazarı Dünyanın Dört Bir Yanında Gerçekleştirilen Operasyonlar Sonucu Çökertildi!

Alman polisinin öncülüğünde gerçekleştirilen operasyonlar Darknet'in karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

Kripto para piyasasının karanlık yüzü haline gelen Dark Web, yeni bir dizi tutuklama haberiyle gündeme geldi. İngiltere ve Avrupa’da 150’den fazla kişi tutuklandı. 26 milyon avroluk (30,17 milyon TL) nakit para ve kripto para birimi ele geçirildi.

Dark HunTor Operasyonu’nda milyonlarca avro nakit para ve Bitcoin’in yanı sıra uyuşturucu ve silahlar da ele geçirildi. Soruşturma, bu yıl Almanya öncülüğündeki bir polis operasyonuyla başladı ve dünyanın en büyük darknet pazarı çökertilmiş oldu.

Avrupa suç dairesi Europol’ün Genel Müdür Yardımcısı Jean-Phillipe-Lecouffe, yüksek profilli hedeflerin yasa dışı malların İnternet’ten satın alınması veya satılmasında rol aldığını ifade etti.

Söz konusu uluslararası operasyonlarda uyuşturucu, silah ve nakit para ele geçirilirken olaya karışanların 65’i ABD’de, 47’si Almanya’da, 24’ü İngiltere’de ve 4’ü ise İtalya ve Hollanda’da ele geçirildi. Tutuklananların bir bölümü Europol tarafından yüksek değerli hedefler olarak ilan edildi.

Karanlık Siteler Bir Bir Kapatılıyor!

Europol, operasyonların başladığı ilk dönemde Almanya-Danimarka sınırı yakınlarında yakalandığı iddia edilen operatörün tutuklanması ve suç altyapısının ele geçirilmesinin dünyanın dört bir yanındaki müfettişlere bir yığın kanıt sağladığını söylemişti. Europol’ün Avrupa Siber Suç Merkezi EC3 o dönemden beri önemli hedefleri belirlemek amacıyla istihbarat çalışmalarına devam ediyordu.

Alman polisi; ocak ayından bu yana yürüttüğü operasyonlar neticesinde uyuşturucu, çalıntı kredi kartı verileri ve kötü amaçlı yazılım satışını kolaylaştırdığı sonucuna vardığı DarkMarket çevrimiçi pazarı kapatma kararı aldı. İtalyan polisi, ise 100 binden fazla yasadışı ürüne ev sahipliği yaptığı söylenen DeepSea ve Berlusconi pazarlarını kapattı ve bu olay bu zamana kadarki en büyük darknet operasyonu olarak kayıtlara geçti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu