coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDünyanın En Büyük Dijital Varlık Yöneticisi Grayscale'den Bitcoin Yarılanma Raporu: "Bu Sefer...

Dünyanın En Büyük Dijital Varlık Yöneticisi Grayscale’den Bitcoin Yarılanma Raporu: “Bu Sefer Çok Başka Olacak”

Grayscale, önümüzdeki yarılanma olayının öncekilerden farklı olabileceğine dair yeni bir rapor yayınladı. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, Nisan 2024’te gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanma (halving) olayının, zincir üzerindeki önemli faaliyetler ve olumlu piyasa yapısı güncellemeleri nedeniyle öncekilerden temelde farklı olabileceğini öne süren bir rapor yayınladı.

Yeni Bitcoin piyasaya sürülmesi Nisan 2024 civarında yarıya düşecek. Analistlere göre madenci gelirleri için kısa vadeli potansiyel zorluklara rağmen, temel zincir içi faaliyetler ve olumlu piyasa yapısı güncellemeleri bu yarılanmayı tamamen farklı hale getirebilir. İşte rapora göre önceki yarılanmalardan farklı olarak önümüzdeki yarılanmada hesaba katılması gerekenler.

Azalan blok ödül geliri ve yüksek üretim maliyetleriyle karşı karşıya kalan madenciler, öz sermaye/borç ihracı ve rezerv satışı yoluyla fon üretetek hazırlandılar.

Analistlere göre Core Scientific’in 55 milyon dolarlık öz sermaye arzı, Stronghold’un 15 milyon dolarlık öz sermaye artırımı ve Marathon Digital’in 750 milyon dolarlık iddialı hibrit öz sermaye artırımı gibi önemli kaynak oluşturma çabaları, sektörün rezervleri destekleme konusundaki proaktif duruşunun altını çiziyor. Bu önlemler toplu olarak, Bitcoin madencilerinin en azından kısa vadede yaklaşan zorlukları aşmak için iyi bir konumda olduklarını gösteriyor.

Grayscale’e göre bazı madenciler piyasadan tamamen çıksa bile, hashrate’de ortaya çıkan düşüş madencilik zorluğunda bir ayarlamaya yol açarak kalan madenciler için coin başına maliyeti potansiyel olarak düşürebilir ve ağın dengesini koruyabilir.

İlgili Haber  İki Yıl Sabreden Balina Artık Vazgeçti: Tuttuğu Altcoinin Tamamını Coinbase'de Sattı

Analistlere göre Inscription’ların ortaya çıkışı zincir üzerindeki faaliyeti yeniden canlandırdı. Şubat 2024 itibariyle 59 milyondan fazla Non-Fungible-Token benzeri (NFT) koleksiyon ürünü yazıldı ve madenciler için 200 milyon dolardan fazla işlem ücreti üretildi. Bu eğilimin, yenilenen geliştirici ilgisi ve Bitcoin blockchain’inde devam eden yeniliklerle desteklenerek sürmesi bekleniyor.

Inscription’ların başarısının Bitcoin ağı üzerinde kendi etkileri oldu. Blok ödülleri zaman içinde azaldıkça, madencilerin ağın güvenliğini sağlamak için nasıl teşvik edileceği sorusu daha acil hale geliyor. Bu tokenlerdeki işlemlerden elde edilen işlem ücretleri halihazırda toplam madenci gelirinin yaklaşık %20’sini oluştururken, ortaya çıkan bu inscription faaliyet eğilimi, şimdilik artan işlem ücretleri yoluyla ağ güvenliğini sürdürmek için yeni bir yol sunuyor.

Bitcoin ETF’lerinin benimsenmeye devam etmesi, satış baskısını önemli ölçüde emebilir ve fiyat için olumlu olan yeni, istikrarlı bir talep kaynağı sağlayarak Bitcoin’in piyasa yapısını potansiyel olarak yeniden şekillendirebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail