Kripto HaberleriHaberlerDünyanın En Büyük NFT Koleksiyonu Bored Ape Yacht Club Hacklendi: Onlarca NFT...

Dünyanın En Büyük NFT Koleksiyonu Bored Ape Yacht Club Hacklendi: Onlarca NFT Kayıp!

Takip et

Bored Ape Yacht Club (BAYC) resmi Instagram hesabının kontrolünü ele geçiren hacker, oltalama (phishing) yöntemi ile değeri toplam en az 2.8 milyon dolar olan 91 NFT’yi çaldı.

Hacker, Bored Ape Yacht Club Resmi Instagram Hesabından Sahte Airdrop Duyurusu Paylaştı

Bored Ape Yacht Club, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında konuyu şöyle duyurdu:

“Bugün minting işlemi olmayacak. Görünüşe göre BAYC Instagram hesabı hacklendi. Hiçbir NFT mint işlemi yapmayın, linklere tıklamayın, cüzdanınızı hiçbir şeye bağlamayın.”

Ünlü NFT koleksiyonunun Instagram hesabına saldırganlar tarafında erişim sağlanmasının ardından hesaptan LAND airdrop’u yapılacağına ve kullanıcıların airdrop’u alabilmeleri için cüzdanlarını bağlaması gerektiğini söyleyen sahte bir gönderi paylaşıldı.

Hackerlar, Bored Ape Yacht Club’ın yakında Otherside Metaverse projesi için arsa satışı yapacağına dair plandan yararlandı. Kullanıcıların cüzdanlarını sahte uygulamaya bağlamalarının ve bir işlem onaylamalarının ardından NFT’leri hackerların eline geçti.

İlgili Haber
Bu Meme Tokenin Merakla Beklenen Metaverse Projesi İçin Tarih Açıklandı!

Kayıp En Az 2.8 Milyon Dolar

Blockchain verilerine göre bu oltalama saldırısını düzenleyen kripto para adresinde mevcut durumda 91 NFT bulunuyor. Verilere göre bu NFT’lerin bulunduğu koleksiyonların taban fiyatları değerlendirildiğinde cüzdanda toplamda en az 2.8 milyon dolarlık Ethereum değerinde NFT bulunuyor.

Çalınan NFT’ler arasında 4 Bored Ape, 6 Mutant Ape ve 3 Bored Ape Kennel Club NFT’si bulunduğu açıklandı. Hackerlar ayrıca 1 CloneX ve EightBit, Alien Fren ve Toxic Skull Club gibi yeni koleksiyonlardan eşyalar da çaldı.

Bored Ape Yacht Club kurucusu Garga, yaptığı açıklamasında saldırıyla ilgili tüm detayların daha sonra paylaşılacağını belirtti. Bununla birlikte çalınan Instagram hesabının saldırı sırasında iki faktörlü korumasının (2FA) açık olduğu da bildirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları