Kripto Para

Dünyanın En Büyük Risk Fonu Bridgewater İlk Kez Bir Kripto Para Fonuna Yatırım Yapacak!

Kaynaklara göre, dünyanın en büyük risk fonu olan Bridgewater ilk kez kripto para bağlantılı bir yatırım yapacak.

Dünyanın en büyük risk fonu Bridgewater, ilk kez bir kripto para fonuna yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Bridgewater Kripto Paraları İlk Kez Ciddiye Alıyor

Bu gelişme, Bridgewater’ın kripto paraları ciddiye aldığının ilk göstergesi olarak değerlendirildi.

Konuyla ilgili Coindesk’e konuşan iki farklı kaynak, dünyanın en büyük risk fonunun dış bir kripto fonuna yatırım yapacağını duyurdu. Bununla birlikte kaynaklara göre şirket mevcut durumda kripto varlıklara direkt olarak herhangi bir yatırım yapma planına sahip değil.

150 milyar dolarlık bir varlığı yöneten Bridgewater böylelikle kripto paraları bir varlık sınıfı olarak ciddiye aldığını ilk kez gösterdi. Bununla birlikte şirketin kurucusu Ray Dalio, 2021 yılı Mayıs ayında yaptığı açıklamasında kişisel olarak Bitcoin sahibi olduğunu duyurmuştu.

İlgili Haber
Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Ray Dalio: "Biraz Bitcoin'im Var"

Buna ek olarak Bridgewater’ın kripto fonuna yapacağı yatırım, yönetmekte olduğu varlığa oranla son derece küçük olacak. Kaynaklara göre diğer önde gelen kripto yatırımcıları da fona yatırım yapmak için görüşmelerde bulunuyor.

Dört farklı kaynak şirketin 2022 yılı ortalarında kripto dünyasına giriş yapacağını söylese de geçtiğimiz ay şirket sözcüsü kripto paralara yatırım yapma planları olmadığını açıklamıştı. Sözcü, kripto varlıkların araştırıldığını, ancak mevcut planlarında kripto yatırımı yapmanın bulunmadığını söylemişti.

Şirket son gelişmeler ile ilgili ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Medyaya konuşan kaynaklar şirketin fonlarının küçük bir kısmının direkt olarak dijital varlıklara aktarılacağını iddia etti. Diğer bir kaynak ise Bridgewater’ın likidite, servis sağlayıcıları ve diğer birçok alanda kripto sektörüne girmek istediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu