coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDünyanın En İyi Üniversitelerinden Biri, Metaverse Üzerinde Kampüs Kuruyor!

Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Biri, Metaverse Üzerinde Kampüs Kuruyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri, üniversitelerinin iki kampüsünün dijital kopyalarını inşa ettiğini duyurmasının ardından yakında Metaverse’de ders alabilecek ve sınıf arkadaşlarıyla etkileşime girebilecekler.

Kampüsler, üniversitenin iki profesörü, MetaHKUST proje lideri Wang Yang ve Metaverse ve Bilişimsel Üretkenlik Merkezi direktörü Pan Hui’nin öncülük ettiği bir proje olan MetaHKUST’un bir parçası olacak.

Öğrenciler VR Başlıkları Takarak Metaverse’e Katılacak

Perşembe günü düzenlenen bir basın toplantısında yol haritasını açıklayan üniversite, projenin nihai olarak üniversitedeki tüm fiziksel ve sanal deneyimleri tek bir çatı altında birleştirmeyi hedeflediğini açıkladı. Öğrenciler derslerde VR başlıkları takarak gerçek nesnelerin üzerine eklenmiş veri ve bilgileri görebilecek ya da farklı kampüslerdeki sınıf derslerine katılabilecekler.

Başlangıç olarak ilk aşamada VR sınıfları, sensörler, kameralar ve görselleştirme araçlarını içeren fiziksel altyapı kurulacak. Üniversite daha sonra görüntüleri toplamak ve sanal dünya kopyalarını oluşturmak için fiziksel kampüsleri tarayacak.

İlgili Haber  Facebook'un Metaverse Bilançosu Açıklandı: Yüklü Miktarda Kayıp Var!

Öğrenciler ve öğretim üyeleri daha sonra Metaverse içerisinde kullanılmak üzere kendi avatarlarını, NFT’lerini, kripto paralarını ve sanat eserlerini oluşturabilecekler. Ayrıca diplomalarını ve transkriptlerini NFT olarak alabilecekler.

Üniversite ayrıca, Hui’nin şu anda çoğunlukla tek kullanıcılı olarak tanımladığı ve zaman ve yer açısından önemli kısıtlamalar sunan AR teknolojisine de yönelecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada üniversite şunları söyledi:

“Burada başarmaya çalıştığımız şey, teknolojinin büyük boyutlu ortamları ve devasa çok kullanıcılı deneyimleri idare edecek şekilde ölçeklendirilmesidir, bu yalnızca fiziksel-dijital vizyonumuzun temel bir sorununu temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda MetaHKUST’u diğer kampüslerin Metaverse girişimlerinden ayıran temel bir faktördür.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları