binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerFacebook'un Metaverse Bilançosu Açıklandı: Yüklü Miktarda Kayıp Var!

Facebook’un Metaverse Bilançosu Açıklandı: Yüklü Miktarda Kayıp Var!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Meta Platforms (Facebook) Çarşamba günü yayınladığı kazanç raporuna göre, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarını içeren Facebook Reality Labs (FRL) departmanında ikinci çeyrekte 2.81 milyar dolar zarar açıkladı.

FactSet’e göre bu rakam ilk çeyrekteki 2.96 milyar dolarlık zarardan biraz daha düşük ve analistlerin bu çeyrek için 3.67 milyar dolarlık zarar tahminlerinden daha iyi.

Facebook’un Metaverse Deparmanı, 2.81 Milyar Dolar Zarar Açıkladı

FRL, ilk çeyrekteki 695 milyon dolarlık gelirine kıyasla ikinci çeyrekte 452 milyon dolar gelir elde etti. Bu, Meta’nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı da içeren uygulama ailesinden bu çeyrekte elde edilen 28.4 milyar doların küçük bir kısmıydı.

Şirket, Reality Labs gelirinin üçüncü çeyrekte ikinci çeyreğe kıyasla daha düşük olmasını beklediğini söyledi.

Meta, 2021 yılında FRL için 2.3 milyar dolar gelir ve 10.2 milyar dolar zarar bildirmişti. Şirket, önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu bölüme daha da fazla harcama yapmaya kararlı olduğunu söyledi.

CEO Mark Zuckerberg, şirketin ilk çeyrek kazanç toplantısında, şirketin metaverse kolunun şu anda “çok başarılı 2030’lu yıllar için zemin hazırladığını” söyledi.

İlgili Haber  Analiz Şirketine Göre Facebook, Kapatılan Kripto Para Cüzdanını Başka Bir Girişimde Kullanabilir!

FactSet’e göre, Meta’nın 2.46 dolarlık düzeltilmiş çeyreklik hisse başına kazancı analistlerin ortalama 2.54 dolarlık tahminini ıskalarken, 28.8 milyar dolarlık toplam geliri 28.9 milyar dolarlık tahminlerin biraz altında kaldı.

Meta’nın hisseleri, bu sonuçlar sonrasında bu yazının yazıldığı anlarda günlük %6 yükseliş ile 169 dolardan işlem görüyor.

Metaverse kavramı 2021 yılında kripto para dünyasında da popülerlik kazanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail