Kripto HaberleriHaberlerAnaliz Şirketine Göre Facebook, Kapatılan Kripto Para Cüzdanını Başka Bir Girişimde Kullanabilir!

Analiz Şirketine Göre Facebook, Kapatılan Kripto Para Cüzdanını Başka Bir Girişimde Kullanabilir!

Takip et

Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu Meta (eski ismiyle Facebook) şirketi, kripto para cüzdanı Novi’yi piyasaya sürdükten sadece yedi ay sonra yasal engeller nedeniyle 1 Eylül 2021 itibariyle faaliyetlerine son vereceğini açıklamıştı ancak görünüşe göre bu, başarısız projenin tamamen boşa gittiği anlamına gelmiyor.

İş zekası ve analitik platformu GlobalData’nın yaptığı açıklamaya göre, kapatılan dijital cüzdanın kaynakları Meta’nın metaverse projelerinin geliştirilmesinde kullanılmaya devam edebilir.

İlgili Haber
Bu Metaverse Altcoin Facebook Paylaşımı Sonrası Yükselişe Geçti!

“Facebook, Kripto Para Cüzdanı Novi’yi Metaverse Üzerinde Bir Cüzdan Olarak Kullanabilir”

GlobalData ödemeler analisti Chris Dinga’ya göre:

 “Novi gibi Blockchain tabanlı bir dijital cüzdan, anlık ödeme işlemlerinin Metaverse’de gerçekleşmesine olanak tanıyarak bu işlemleri sorunsuz hale getirecektir. Kullanıcı kimliği her dijital cüzdanla bağlantılı olacağından, bu cüzdanlarda saklanan her varlık doğrudan kullanıcının kimliğiyle bağlantılı olacaktır.”

Dinga’nın da açıkladığı gibi, bu durum Blockchain’de kayıtlı dijital varlıklara bir sahiplik katmanı sağlamanın yanı sıra, metaverse’de olası bir varlık hırsızlığı durumunda hak sahibinin kimliğini kanıtlayacaktır.

Son olarak Dinga, gelecekteki herhangi bir Metaverse ekonomisinin “sanal evrendeki işlemleri kolaylaştırmak ve bunları takip etmek için bir ödeme aracına” ihtiyaç duyacağına inanıyor ve Meta’nın kendisini ilk hamle yapan olarak konumlandırabileceğini düşünüyor. Dinga, düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Meta, Metaverse için dijital bir cüzdan piyasaya sürerek rekabette öne geçen ilk ödeme sağlayıcısı olabilir.”

Kripto para cüzdanı Novi, başlangıçta Meta’nın stablecoini Diem’in (eski adıyla Libra) küresel olarak ödeme ve transfer işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları