BitcoinHaberler

Düşüş Sonrası Türkiye’nin Gündemi Bitcoin (BTC) Oldu!

Bitcoin günün en çok konuşulan konuları arasında...

Bitcoin ve kripto paralarda volatilitenin artması yatırımcıları tedirgin ederken herkes bilgi almak için Twitter’a koştu. Türk yatırımcıların Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilgisinin çok fazla olduğunu daha önce de haberleştirmiştik. Düşüş sonrası Türkiye Twitter gündemi bu durumu yeniden gözler önüne serdi.

Şu sıralar Türkiye Twitter gündeminin ilk 5 sıralamasının 4’ünü kripto paralara ilişkin paylaşımlar oluşturuyor.

Bitcoin’deki düşüş sonrası binlerce twit atan yatırımcılar en çok Bitcoin etiketiyle paylaşım yapıyor. En çok konuşulan diğer konular arasında kripto para borsaları Binance ve BtcTurk de yer alıyor.

Son olarak Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde çıkarttığı yönetmeliğe ilişkin yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmaya yönelik başlatılan “kripto para yasaklanmadı” etiketi yer alıyor.

Türk yatırımcıların son dönemde kripto paralara artan ilgisi sosyal medya paylaşımlarının da bu yönde şekillenmesine neden oluyor. Bitcoin’de volatilitenin arttığı ve sert hareketlerin görüldüğü günlerde herkes Bitcoin’i ve kripto paraları konuşuyor.

Türkiye’deki Bitcoin aramalarına ilişkin grafik, yatırımcı ilgisinin 2017 yılından çok daha yüksek seviyede olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber
Popüler İsimler Bitcoin'deki (BTC) Düşüşü Yorumladı! Silkeleme Mi, Çöküş Mü?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu