binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerE-Ticaret Devi Alibaba'dan Metaverse Hamlesi Geldi!

E-Ticaret Devi Alibaba’dan Metaverse Hamlesi Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Teknoloji şirketlerinden, Adidas ve Nike gibi spor giyim markalarına kadar dünya çapında isim yapmış büyük firmalar internetin geleceği olarak gördüğü Metaverse dünyasına girmeye devam ediyor.

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra hemen hemen her gün çeşitli firmalardan gelen Metaverse haberlerini duyuyoruz.

Metaverse çılgınlığına dahil olan son isim ise Çinli e-ticaret devi Alibaba oldu. Alibaba Group, Metaverse’ün oyun potansiyelini test etmek için Pekin merkezli “Yuanjing Shengsheng” isimli yeni bir şirket kurdu.

Yerel medya kuruluşu Chinastarmarket.cn’deki yer alan haberlerde şirketin Metaverse odaklı olacağı belirtildi.

Yapılan şirket başvurularını takip eden halka açık platform Tianyancha’ya göre, 1.6 milyon dolar sermeye ile kurulan yeni şirketin ana faaliyeti yazılım geliştirme olacak.

Kurulan yeni şirket e-ticaret ve teknoloji faaliyetleri ile ön plana çıkan Alibaba’nın insanların etkileşimde bulunabileceği ve ticaret yapabileceği bir Metaverse oluşturma planlarını ortaya koydu.

Çin hükümeti teknoloji şirketlerini Metaverse dünyasında mülk satışının kara para aklama, dolandırıcılık ve yasadışı bağış toplama riskleri taşıdığını belirterek sanal dünya konusunda uyarıyor.

Çin hükümetinin uyarılarına rağmen Tencent, NetEase ve Baidu gibi pek çok Çinli şirket Metavaerse konusunda çalışmalarını hızlandırdı.

Alibaba’nın Metaverse hamlesi ile ilgili Londra danışmanlığı Omdia’nın kıdemli oyun araştırma analisti Chenyu Cui, “Bu hareket, Alibaba’nın Metaverse stratejisini yansıtıyor. ” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail