Haberler

Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor

Çin yönetimi neden kripto paralardan nefret ederken, Blockchain'i seviyor?

Çin’de yönetici olan şirket sahibi Edith Yeung, kripto para birimlerinin Çin hükümetinin gözünde nasıl göründüğü konusunda açıklama yaptı. Pekin yönetiminin kripto paralar konusunda çok fazla ilgisi olmadığını ve Bitcoin’den nefret ettiğine değinen yönetici, bunun nedenlerinin olduğunu açıkladı. Pekin yönetiminin kripto paraları sevmediğini ancak Blockchain teknolojisini çok fazla sevdiğini açıklayan Edith Yeung, Blockchain teknolojisinin geliştirilmesine yönelik bir takım çabalar olduğunu ve bu çabaların gelecekte etkisini daha fazla gösterebilecek olduğuna inandıklarını açıkladı.

Çin Gizlilik Dolayısı İle Sevmiyor

Çin yönetiminin kripto paraları sevmeme nedeni çok uzak bir nedenden dolayı değil. Çin’de vatandaşların izlenmesi ve takip edilmesi gerektiğini yıllardır her hükümet istiyor ve her hükümet yöneticisi 1 milyardan fazla nüfusa sahip ülkenin vatandaşlarının izlenmez ise kötü işlerin olabileceğini ve yönetilemeyecek bir ülke olabileceklerini düşünüyor. Kripto paraları izlemek çok zor olduğundan ve Çin hükümetinin elinde bu kadar büyük bir güç henüz olmadığından kripto paralardan nefret edip, Blockchain teknolojisini ise sevebiliyorlar. Çin’de vatandaşlarının sosyal puanlamalara tabi tutulması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu