AltcoinHaberler

Efsanevi DeFi Geliştiricisinin Geri Dönüş Haberi Bu Altcoinin Fiyatını Hareketlendirdi!

Kripto para sektöründen ayrıldığını daha önce açıklayan efsanevi DeFi geliştiricisinin geri dönüşü bu altcoine yaradı.

Fantom Blockchain’inin yerel altcoini FTM, efsanevi DeFi geliştiricisi Andre Cronje’nin Blockchain üzerinde kod yazarken görülmesinin ardından bugün ralli yaşadı.

Cronje Fantom Altcoini İçin Yeniden Kod Yazdı

FTM, gün içi en düşük seviyesinden %13 artışla 0.3746 dolara kadar yükseldi ve son 24 saat içinde en büyük 100 kripto paranın tamamının performansını geride bıraktı.

Tokenin rallisi, Cronje’nin Fantom stablecoin platformu için kod yazdığını gösteren Github verileri sonrasında başladı.

FTM fiyatının gün içi dip noktasından gelişmenin ardından yükselişini gösteren günlük grafik.

DeFi’nin en üretken geliştiricilerinden biri olarak kabul edilen Cronje, Mart ayı başında baş geliştirici Anton Nell ile birlikte Fantom’dan aniden ayrılmıştı.

Bu hareket, FTM’de token’ın toparlanmakta zorlandığı keskin düşüşe neden olmuştu.

Ancak Cronje’nin platforma dönüşü sıkıntılı bir döneme denk geliyor. Fantom’un stablecoin’i FUSD, geçtiğimiz hafta keskin bir düşüş yaşadı ve kayıplarını derinleştiriyor.

FUSD’nin düşüşü, yatırımcıları stabilcoinlere karşı daha şüpheci hale getiren Terra’nın UST’sinin patlamasının ardından geldi.

İlgili Haber
Dün "Kripto Öldü" Diyen Efsanevi DeFi Geliştiricisi Bugün Yeni Kripto Para Projelerini Tanıttı!

Cronje Fantom’ın Stablecoin Krizini Çözmeye mi Çalışıyor?

Geliştirici, FUSD basmak için bir platform olan Fantom’un FMint protokolü üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu hamle, aşırı piyasa baskısının stablecoinin fiyatını sabit olması gereken 1 doların altına düşürmesinin ardından geldi.

Coinmarketcap’ten alınan verilere göre FUSD şu anda 0.6972 dolardan işlem görüyor ve 1 dolarlık sabit değerinin oldukça altında.

FUSD, Fantom’un stabilcoin mekanizmasında değişiklikler yapmasının ardından da gerilemiş görünüyor.

Protokol, FUSD aracılığıyla pozisyonları korumak için yüksek teminatlandırma gerekliliklerinin ana hatlarını çizmişti. Ayrıca, pozisyonların kapatılmasına izin vereceği süreyi de belirtmemişti.

FUSD ayrıca değişken bir faiz oranı da görecek. Ancak tokenin keskin düşüşüne bakılırsa, yatırımcıların bu hamle karşısında pek de hevesli olmadıkları görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu