Kripto HaberleriAltcoinEfsanevi DeFi Mimarından Ayrılık Açıklaması: Yearn.Fi Dahil 25 Proje Kapatılacak!

Efsanevi DeFi Mimarından Ayrılık Açıklaması: Yearn.Fi Dahil 25 Proje Kapatılacak!

Takip et

Yearn.Fi ve Keep3r geliştiricisi Anton Nell, takım arkadaşı Andre Cronje ile birlikte DeFi alanında çalışmalarını sonlandırdığını Twitter üzerinden duyurdu.

Yearn.Fi, Keep3r Network, Solidly’nin Aralarında Bulunduğu 25 DeFi Projesi Kapatılacak

Nell yaptığı açıklamasında, 3 Nisan tarihi itibariyle 25 merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamasının sona erdirileceğini duyurdu. Terk edilen projeler arasında Yearn.Fi, Keep3r Network, Solidly ve diğer prtokoller de yer alıyor.

https://twitter.com/AntonNellCrypto/status/1500405473337565191

 

3 Mart’tan bu yana Fantom protokolünün toplam kilitli değer (TVL) miktarında da 3.35 milyar dolarlık bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüşün Cronje’nin ayrılığından kaynaklandığı anlaşılıyor. Buna ek olarak FTM de son 24 saatte %13 değer kaybetti.

Cronje ile Bağlantılı Altcoinlerde Büyük Düşüş Yaşanıyor

Bununla birlikte, SOLID tokeni de bir saat içerisinde değerinin yaklaşık %72’sini kaybetti. Düşüş, projenin devam edecek olmasına rağmen yaşandı.

Cronje’nin ayrılığına dair haberler Twitter üzerinde dünden bu yana konuşuluyordu. Andre Cronje, LinkedIn profilinden Fantom Foundation, Yearn.Fi ve Ethereum üzerinde çalıştığına dair bilgileri kaldırmıştı.

Geçtiğimiz Ocak ayında Cronje, “DeFi sektöründe geliştiricilik yapmak çok kötü” başlıklı bir yazı yayınlamıştı. Şimdi ise takım arkadaşı Nell, Cronje’nin bu kez ayrılık konusunda ciddi olduğunu bildirdi:

“Geçtiğimiz dönemde yaptığı “DeFi geliştiriciliği çok kötü” temalı açıklamaların aksine bu kez söz konusu kararı, yarattığı projesine gösterilen nefret nedeniyle değildi. Bu karar bir süredir aklındaydı.”

Fantom CEO’su Michael Kong, Telegram üzerinden yaptığı açıklamasında Cronje’nin şu an için herhangi bir açıklama yapmak istemediğini söyledi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları