binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerEğitimsiz ve alt gelir sahibi olanlar ''bitcoin'' sahibi olmak istemiyor

Eğitimsiz ve alt gelir sahibi olanlar ”bitcoin” sahibi olmak istemiyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye’de ve dünyada gözlemlenen son araştırmalar kripto para sahibi olan insanların büyük bir kısmının eğitimli ve gelir düzeyi düzgün olan kişiler olduğunu ortaya koyuyor. Eğitimsiz olsa dahi kendisini geliştirmiş ve teknoloji konusunda fazlası ile bilgi sahibi olan insanların kripto paralar konusunda iyi yatırımlar yaptıkları ve bu sayede zenginliklerine zenginlik katmayı sürdürmeleri ise daha fazla insanın kripto paralardan gelir kazanacak olduğuna yönelik umudunu daha fazla arttırıyor.

Geliri yüksek olanların eğitime bakmaksızın kripto paralar ile ilgili bilgi sahibi oldukları ve bu bilgileri öğrenme nedenlerinin daha çok kripto paralardan ne kadar kazanç sahibi olabilecek olduklarını hesaplaması ve paradan para kazanma şanslarını daha fazla arttırmak için ilk baştan bu alanı değerlendirmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. Yüksek gelir sahibi olan ailelerin büyük bir kısmının kripto paraların ne olduğu, iyi yatırım olup olmadığı konularında düşünceleri ve fikirleri olduğu, orta düzey gelir grubunda ise bireysel bilginin daha büyük çoğunlukta olduğu biliniyor.

Alt gelir grubu ilgilenmiyor

Alt gelir grubunda olanlar ve eğitimsiz olan bu gruptaki kişilerin ve ailelerin ise zaten yatırım yapacak paraları olmaması, sürekli olarak çalışmak zorunda kalmaları gibi nedenler dolayısı ile kripto para yatırımı veya farklı bir yatırım yapamayacak oldukları için bir takım araştırmaları dahi takip etmedikleri raporlara yansıyor. ABD’de yapılan araştırmalarda da kripto para sahibi olmak isteyen veya kripto para sahibi olan alt gelir düzey grubunun ve eğitimsiz kitlenin %10 ve altında olduğu, bunun orta düzey gelir grubunda olan ve eğitimi orta düzey olan kişilerde ise %25 oranlarını aştığı raporlanıyor.

Yaşlı zenginler ilgilenmiyor

Kripto paralar ile yaşlı zenginlerin büyük bir kısmı ise zengin olsun veya olmasınlar ilgilenmiyorlar. Yaşlı zenginlerin gelecekte kripto para sahibi olma isteği oranlarının 10 yaşlıdan sadece 1-2 tanesinin gelecekte kripto para sahibi olabilecek olduğunu belirttiği şeklinde yorumlanıyor. Türkiye’de ise henüz araştırmalar yapılmadığı ve yapılan küçük araştırmaların güvenilir araştırmalar olmamasından dolayı kesin istatistikler bulmak mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail