Haberler

Ekonomist Nouriel Roubini: Kripto para gerçek para birimi bile değil

Nouriel Roubini, kripto paralar, blockchain teknolojisi ve ICO’ları tekrar yerden yere vurdu. Kripto paraların gerçek para birimi dahi olmadığını ve bir süre sonra unutulacak olduğunu açıkladı. ICO’ların sahtekarlık olduğunu, blockchain teknolojisinin ise işe yaramaz bir teknoloji olduğunu ifade eden Roubini, yatırımcıların asla bu 3 şeye yaklaşmamasını ve kanmaması gerektiğini düşündüğünü açıkladı.

Bitcoin hakkında daha önce yaptığı açıklamalarında yine sert ifadeler kullanan ve tepki çeken Nouriel Roubini, bugün yine aynı sözlerin benzerini blockchain teknolojisi ve ICO’lar içinde kullandı. ICO’ların sahtekarlık olduğu ve dolandırıcılık için ortaya çıktığını ifade eden ünlü ekonomist bu açıklamaları ile kripto para yatırımcılarını ve ICO sahiplerini de kızdırdı.

Özgür ifade hakkı var

Bazı kripto para sahipleri ise nasıl ki bazı ekonomistlerin kripto paraları ve ICO’ları olumlu görüp ifade hakkını özgür olarak kullanabiliyor ise Nouriel Roubini ve benzer olumsuz düşünen kişi ve kişilere saygı duyulması gerektiğini ifade etti. Yatırımcıların bir kısmının dahi kripto paralar konusunda endişeli olduğu ve bu konuda tedbirli oldukları bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu