Kripto Para

Ekonomistler endişeli: Düşüşler iyiye işaret değil

Kripto paralarda düşüş yaşanması ve bugün Ethereum fiyatında olağanüstü düşüş olması dolayısı ile ekonomistler kripto paralar hakkında endişelerini dile getirdi. Ekonomistlere göre kripto paraların bir süre önce rekor kırması ve 8 ay gibi kısa bir sürede dibe çakılması güvenilirlik konusunda ciddi bir problem olduğunu ve yatırımcıların aslında kripto paraları kullanmak için değil sadece ve sadece kendi kar hırsları dolayısı ile kullandığını gösterdiğini doğruladı.

Yatırımcıların bu dönemde dikkatli hareket etmesinin bile iyi sonuçlar veremediğini belirten birçok analist ve ekonomist, kripto paralardaki düşüşün sürmesi durumunda tekrar güven kazanmasının çok daha zor olacak olduğunu, bu zorluğun tarifinin ise bugün gelinen durum ile yapılamayacak olduğunu açıkladı.

Yatırımcı ne yapacak olduğunu bilemiyor

Ekonomistlere göre yatırımcı bu dönemde ne yapacak olduğu konusunda karar veremediği için her 10 dakikada bir zarar ediyor. Ani karar veren yatırımcı ise olası düşüşlerden mevcut karar veremeyen yatırımcılara göre daha az etkilenirken, düşüşten en az etkilenen yatırımcıların sık fiyat takibi yapan ve destek direnç noktalarını iyi bilen kişiler olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu