BitcoinHaberlerKripto Para

El Konulan Bitcoin’ler Ukrayna’ya Bağışlanacak!

Ukrayna'ya kripto para bağışları gelmeye devem ediyor.

Rusya’nın işgali altında bulunan Ukrayna için başlatılan kripto para bağış kampanyasına halen destek gelmeye devam ediyor.

Son olarak Ukrayna’ya kripto para desteği Finlandiya hükümetinden geldi.

Finlandiya’nın yerel haber kaynağı Helsingin Sanomat’ın (HS) haberine göre Finlandiya hükümetinin çeşitli cezai soruşturmalar kapsamında ele geçirilen Bitcoin’leri (BTC) Ukrayna’ya bağışlamayı planlıyor.

Haberde Ukrayna’ya bağışlanacak Bitcoin miktarının henüz belirlenmediği ancak konuşulan miktarın 77 milyon dolar civarında olabileceği belirtildi.

HS haberinde gümrük departmanı tarafından uyuşturucu kaçakçılığından ele geçirilen 1981 BTC’yi doğrudan Ukrayna’ya bağışlamanın düşünüldüğünü ve bu bağlamda hükümetin Mart ayının başlarından itibaren bu konuyu araştırmaya başladığını iddia etti.

Finlandiya mahkemeleri ele geçirilen BTC’lerin nakde çevrilmek üzere devlete geçirilmesini emretmişti. Ancak bazı kaynaklar bu BTC’lerin doğrudan Ukrayna’ya bağışlanabileceğinin de söz konusu olduğunu söyledi.

Finlandiya hükümeti Şubat ayında insani yardım ve kalkınma işbirliği fonları da dahil olmak üzere Ukrayna’ya 14 milyon Euro yardım yapmıştı.

Finlandiya hükümeti şayet Bitcoin’leri bağışlarsa daha önce Ukrayna’ya yaptığı yardımın yaklaşık altı katı olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu