BitcoinEthereumHaberlerMonero

El Konulan Kripto Para Tasfiyelerine Bir Yenisi Daha Eklendi ! Bitcoin, Ethereum ve Monero Satıldı!

Yasadışı işlerde kullanıldığı tespit ediken 7.5 Milyon $ değerinde BTC, ETH ve XMR satıldı

Yasadışı işlerde kullanılan kripto para birimlerinin tasfiyesine bir yenisi daha eklendi. Litvanya Vergi müfettişliği kara para aklama işlemlerinde kullanıldığını tespit ettiği 7.5 Milyon dolar değerinde Ethereum, Monero ve BTC’ye el koymuştu. Müfettişlikten yapılan açıklamada ETH BTC ve XMR’lerin 7.5 Milyon dolara satılarak normal para birimi cinsinden hazineye gelir kaydedildiği bildirildi.

İşlemin yaklaşık bir gün sürdüğünü açıklayan yetkililer, kripto para tasfiyesi konusunda kendilerini geliştirdiklerini ve ileride daha kolay satış işlemi yapacaklarını bildirdi. Litvanya hükümeti tarafından dijital para cüzdanı oluşturulduğu belirtilmesine rağmen kripto paraların nasıl satıldığına ilişkin açıklama yapılmadı.

Hükümetlerin kripto paralar üzerinden işlenen suçlarda; suçlularla mücadelesi her geçen gün artıyor. Son dönemde ele geçirilen kripto paraların tasfiyesi ile ilgili bir çok haber yayınlıyoruz.

İlgili Haber
Bitcoin Çöküşünün Asıl Sebebi Bu Olay Mı? – Çin El Koyduğu Kripto Paralara Ne Yaptı?

Ele geçirilen kripto paraların büyüklüğüne göre, yaşanan tasfiyelerin fiyata etkisi olabileceği yorumlarını yapan analistler. Bu tarz haberlerin iyi takip edilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Ele geçirilen yüklü miktarda kripto para haberleri sonrası yakın tarihte bu paraların satılabileceğini düşünerek pozisyon alınması gerektiğini düşünüyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu