Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador Başkanı Nayib Bukele'den Bitcoin'e Destek!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’den Bitcoin’e Destek!

Takip et

Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden ve bir ilke imza atan El Salvador başkanı Nayib Bukele Bitcoin kararı nedeniyle eleştirilmeye devam ediliyor.

Son olarak ABD’nin en büyük medya kuruluşlarından biri olan New York Times dünkü sayısında bir sayfayı El Salvador için ayırdı.

Gazete, El Salvador’un Bitcoin’de başarısız olduğunu söylediği dair “El Salvador’un Bitcoin bahsi sonuç vermiyor” başlıklı bir makale yayınladı.

Makalede, ülkenin Bitcoin kararı yüzünden iflasın eşiğinde olduğu ve BTC projesinin işe yaramadığı belirtildi.

Bu makaleye sert bir dille yanıt veren Bukele Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Bukele paylaşımında şunları söyledi:

“New York Times ne zamandan beri El Salvador’un ekonomik girişimlerine bu kadar zaman ve yer ayırdı?

Bitcoin’den korktukları belli ancak, Bitcoin kaçınılmaz.”

Makalede ayrıca El Salvador’un uluslararası yükümlülüklerini yerine getiremeyebileceği, çünkü ülkenin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ederek kaybettiği belirtildi.

Buna da cevap veren Bukele “Şu an bizim iflasın eşiğinde olduğumuzu ve zarar ettiğimizi söylüyorlar ancak her şeyi zamanında ödediğimizde bir özür yazısı da yayınlayacaklar mı? “ şeklinde cevap verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları