Bitcoin

El Salvador Bitcoin (BTC) Adaptasyonu İçin Binance’ten Yardım İstedi: Changpeng Zhao El Salvador’a Gidiyor!

El Salvador, Bitcoin'in ülkedeki adaptasyon süreci ve BTC tahvil ihracı konularında Binance'ten yardım istediğini açıkladı.

El Salvador’un ABD büyükelçisinin yaptığı açıklamaya göre ülke, Bitcoin’in meşru para birimi olarak kullanılması ve 1 milyar dolarlık BTC tahvil ihracı için kripto para borsası Binance’ten yardım istedi.

El Salvador’un ABD Büyükelçisi Binance’ten Bitcoin Adaptasyonu İçin Yardım İstendiğini Açıkladı

Büyükelçi Milena Mayorga’nın açıklamasına göre Binance CEO’su Changpeng Zhao, Perşembe günü El Salvador’u ziyaret edecek ve ülkenin başkanı Nayıb Bukele ile görüşecek.

Mayorga, yaptığı açıklamasında Changpeng Zhao’nun ülkeyi ziyaret etmesinin, geçtiğimiz Eylül ayında Nayib Bukele’nin Bitcoin’i meşru para birimi olarak ilan etmesi ve BTC tabanlı tahvil ihracı adımları için güven oyu niteliğinde olduğunu söyledi.

Zhao geçmiş dönemde yaptığı açıklamalarında El Salvador’u Bitcoin’in adaptasyon sürecinde aldığı öncü rol için övmüş ve Bukele’nin de geleceğe yönelik yaptığı bu cesur adım sayesinde kahraman olarak anılacağını söylemişti.

Ülkenin BTC’yi resmi para birimi olarak kabul edilmesi halk tarafından pek iyi karşılanmamış ve ülkede çeşitli bölgelerde protesto gösterileri düzenlenmişti ve bazı bölgelerde kripto para ATM’leri yakılmıştı. Kısa bir süre önce yapılan anketlerde ise işletmelerin yalnızca küçük bir kısmının BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul ettiği ortaya çıkmıştı.

Bununla birlikte, Salı günü El Salvadorlu yetkililer yaptıkları açıklamada BTC tahvillerinin ihracının ertelendiğini ve daha iyi koşullar altında gerçekleştirilme amacının bulunduğunu belirtmişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu