bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'da Bitcoin (BTC) Çılgınlığı: Halk Dolar Satıyor

El Salvador’da Bitcoin (BTC) Çılgınlığı: Halk Dolar Satıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC), meşru para olarak kabul eden ilk ülke olarak tarihe geçen El Salvador, yavaş yavaş halkın buna ısınmasını sağlamış gibi gözüküyor.

Bitcoin Devrimine Salvador’dan Öncülük

El Salvador’un Bitcoin kararı ilk başta halkın bir kesimi tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Bunun sebebi ise ülkede bir varlığın meşru para birimi kabul edilmesinden sonra her satıcının buna yönelik altyapı sunması zorunluluğu olarak biliniyor. Şimdi ise insanların ülkenin dört bir yanında bulunan Bitcoin ATM’lerinden BTC almaya hücum ettiği aktarılmakta.

El Salvador’un devlet başkanı Nayib Bukele tarafından paylaşılan gönderiye bakıldığında, insnaların şu an çok fazla ABD doları satarak Bitcoin almaya hücum ettiği görülüyor.

Chivo ATM’lerinden yapılan işlemleri isteyen her medya kurumunun inceleyip aynı sonucu görebileceğini belirten Bukele, tek bir gün içerisinde 3 milyon dolarlık havale işlemi gördüklerini vurguladı.

Bu da El Salvador gibi bir ülke için kesinlikle önemli bir veri ve halkın lider kripto para birimine olan ilgisini göstermekte.

El Salvador, Bitcoin’i meşru para birimi olarak kabul ettikten sonra 200 ATM’yi ülkenin her yerine yerleştirmişti.

Ülkenin BTC devrimine olan katkısı ve ilgisi ise kesinlikle meyvesini vermeye başladı ve vatandaşlar BTC alımına alışıyor. El Salvador içerisindeki Bitcoin ATM sayısının, İngiltere içerindeki ATM sayısını geçmesi de ülkenin BTC devrimine öncülük ettiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları