Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'daki Bankalar Bitcoin'i Benimsedi! "Birlikte Var Olabiliriz!"

El Salvador’daki Bankalar Bitcoin’i Benimsedi! “Birlikte Var Olabiliriz!”

Takip et

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinden sonra Bitcoin ülkede hızlı bir şekilde benimsenerek kullanılmaya başlandı.

El Salvador 18 Kasım’da başlayan “LaBitConf 2021 Konferansına” ev sahipliği yapıyor.

Düzenlenen konferansın “Bitcoin’in Ticari Bankalar Üzerindeki Etkisi” adlı panelinde konuşan banka yöneticileri Bitcoin’i bir tehlike olarak görmediklerini söyledi.

Geleneksel bankacılık sektörü ile Bitcoin’in bir arada var olabileceğinin vurgulandığı panelde El Salvador’da bankalara ödeme işlemcisi olarak hizmet veren SERFINSA’nın CEO’su Leandro Guini, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Hem bankacılıkta hem de Bitcoin’de her iki tarafta da avantajlar olduğunu anlamalısınız.”

Guini, SERFINSA’nın yasal gerekliliklere uyulduğu sürece Chivo yada başka bir Bitcoin cüzdanı kullanan firmalar ve bireyler arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için altyapı sağlamaya istekli olduğunu belirtti.

Bitcoin kabulünün El Salvador için “benzersiz bir fırsat” olduğunu söyleyen Guini sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi yıkıcı teknolojileri geleneksel sistemlere uyarlamak en önemli zorluklardan biri.

Yeni bir dünya ile halihazırda var olan bir dünya arasında köprüler kuruyoruz ve onun güçlü yönlerine (bankalara) sahipsiniz.”

Konferanstaki tüm katılımcılar Bitcoin’in kabulünün iyi ve olumlu bir gelişme olduğunu kabul etse de kripto paraların nasıl çalıştığına dair eğitim verilmesi ve teknik alt yapının kurulması gibi kritik faktörlerin de ele alınması gerektiğini belirttiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları