Kripto HaberleriAltcoinElon Musk 1 Günde Dogecoin'in Toplam Değeri Kadar Kayıp Yaşadı!

Elon Musk 1 Günde Dogecoin’in Toplam Değeri Kadar Kayıp Yaşadı!

Takip et

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk, aktarılan son verilere göre servetinin ciddi bir kısmını kaybetti. Bloomberg’in Milyarder Endeksi tarafından aktalan verilere göre Musk neredeyse 1 günde 35 milyar dolarlık bir servet kaybetti.

Dogecoin Serveti Kadar Kayıp Yaşadı

Bu aslında Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin’in toplam piyasa değerine eşit. Musk’ın desteklediği kripto para birimi an itibarıyla birçok borsada 0,27 dolardan işlem görüyor ve 35 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

Musk’ın servetinde böyle bir düşüş yaşanmasının temel sebebi ise Twitter üzerindeki anket oldu. Ünlü isim, “kazanılmamış gelir” üzerinden vergilendirilmesine tepki göstererek vergisini ödeyebilmek için Tesla hissesi satması gerektiğini vurguladı. Tesla hisselerinin %10’unu yani yaklaşık 6 milyar doları satmayı teklif eden Musk, bunu ankete açtı ve çoğunluk evet oyu kullandı.

Twitter’da verilen karar için 3,5 milyon kişi oy kullandı. Bu olay sonrasında Tesla hisselerini satan ve düşüşten etkilenmek istemeyen kullanıcılar aslında Musk’a zarar verdi. Musk’ın serveti 50 milyar doların üzerinde bir değer kaybetti ki bu İngiltere’nin en zengin insanı Len Blavatnik’in tüm servetinim üzerinde.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre bu aında milyarderler arasında bir günde görülen en büyük değer kayıplarından birisi oldu.

Amazon CEO’su Jeff Bezos ise bu konuda liderliği elinde tutuyor. Bezos, boşanması sonrasında Musk’ın kaybettiğinden çok daha fazlasını bir anda kaybetmişti. Buna rağmen Elon Musk şu an hala en zengin insan konumunda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu adam yine çok can yakacak dogeden. Shibaya doge göre daha iyi bence

Ramazan

Şizofren değil enayi dürtücü o bu zararı çok kısa zamanda coinlerden toplar

Yasin

Adam akıllı aslında şimdi o satan salaklar yüzüne daha az vergi ödeyecek.

Anonim

Bu Musk jizofreni hastası aslında

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları