BitcoinHaberler

Elon Musk Balonu Söndü Mü? Dogecoin Paylaşımına Tepki Gelmedi!

Musk ve Dogecoin paylaşımlarında son perde

Son dönemde kripto dünyasının yakında takip ettiği ünlülerin başında Elon Musk geliyor. Birçok yatırımcı Musk’ın twit atmasıyla birden pumplanan coinleri kaçırmamak için bildirimleri açık şekilde Musk’ın twit atmasını bekliyor.

Bu şekilde düşünmeyen yatırımcı sayısı da olukça fazla. Musk’ın twitlerini sorumsuzca bulan yatırımcılar, Musk’ı manipülasyon yapmakla ve marketin dengesini bozmakla suçluyor.

Kısa sürede yaşanan pump-dump dalgalarında kazanan kadar kaybeden yatırımcı olduğu da unutulmamalı.

Musk’ın konuyu abartarak 4 şubat günü Dogecoin ile ilgili ardı ardına twitler atması ve spam yapması yatırımcılarda “acaba hesabı hacklendi mi?” şeklinde soru işaretlerine dahi neden oldu.

Dünya’nın en zengin adamından beklenmeyen bu manipülatif hareketler ne kadar daha devam edecek tahmin etmek zor.

Son olarak bugün Musk’tan yine Doge coin ile ilgili bir paylaşım geldi. Geleceğin kripto parası Dogecoin mi? yoksa diğer tüm kripto paralar mı? şeklinde anket yapan Musk’ın anketine kısa sürede milyonlarca katılım oldu.

Ancak Musk’ın manipülasyonlarından zarar eden yatırımcılar pump dalgasına eskisi kadar katılım göstermedi.

Musk’ın twitleri sonrası minimum %100 yükseliş görmeye alışkın olsak da bu defa yükseliş %10 ile sınırlı kaldı ve Dogecoin bu seviyeden de geri çekildi.

Musk’ın oluşturabileceği pump dalgasını küçümsememek gerekli. Zira milyar dolar hacimlerin döndüğü Bitcoin’i tek bir paylaşımıyla 6000 dolar yükseltebildiğine şahit olduk. Ancak görünen o ki Musk’ın manipülatif hareketleri paylaşımlarının etkisini gittikçe azaltıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu