BitcoinHaberler

Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) Mucidi Olduğu İddialarını İlk Kez Yanıtladı!

Musk, Satoshi Nakamoto mu?

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 2021 yılında kripto para sektörünün de en bilinen isimlerinden birisi olmayı başardı. Musk, aynı zamanda sahip olduğu teknik bilgi ve bütün özellikleri sayesinde zaman zaman Bitcoin‘in (BTC) mucidi olarak da anılıyor. Bu iddiaların artması ise Musk’ın artık bu soruya cevap vermesini zorunlu hale getirdi.

İlgili Haber
SpaceX'in Eski Çalışanından Bitcoin İddiası: BTC'yi Elon Musk mı Geliştirdi?

Gerçek Satoshi Kim?

Lex Fridman’ın yayınına katılan Musk, burada kendisine sorulan soruyu yanıtsız bırakmadı. Kendisinin Satoshi Nakamoto olmadığını bir kere daha vurgulayan Musk, buna rağmen olası mucidin kim olduğunu şu şekilde ifade etti:

(Nick Szabo) aslında Nakamoto olmadığını iddia ediyor ancak ben emin değilim. O değil bu değil ancak kendisi Bitcoin’in arkasındaki fikre herkesten çok daha yakın.”

Kriptografi uzmanı ve bilgisayar mühendisi Nick Szabo, çokça Satoshi Nakamoto olarak anıldı. Kendisinin daha önce buna yönelik görüş bildirmesi ve ilginç bir şekilde Satoshi Nakamoto ile en yakın çalışan kişilerden olması iddiaları güçlendirmekte.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti Satoshi Nakamoto'nun Gerçek Kimliğini Açıkladı! "1993'ten Mesaj Var"

Elon Musk da buna vurgu yaparak gerçek Satoshi Nakamoto’nun aslında Nick Szabo olduğunu ifade etmekte.

Musk, Satoshi olması hakkındaki iddiaları yalanladıktan sonra ise Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunmaya devam etti. Bitcoin’in işlem kapasitesinin ve hızının yavaş olduğunu belirten Musk, bunun ancak değer saklama aracı olabileceğini vurguladı. Musk’a göre Bitcoin, ödemeler için işe yaramaz bir para birimi.

Dogecoin‘i de öven Musk, şu an bunun deflasyonel bir modele sahip olduğunu ve bunun değerinin zamanla artmasını beklediğini belirtti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bence de nick olma ihtimali yüksek araştırın.


Başa dön tuşu