BitcoinHaberler

Bloomberg Analisti Satoshi Nakamoto’nun Gerçek Kimliğini Açıkladı! “1993’ten Mesaj Var”

Satoshi'nin kim olduğu tartışılmaya devam ediyor.

Bitcoin dünyanın gündemini meşgul etmeye devam ederken, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun kimliği gizemini korumaya devam ediyor.

Satoshi Nakamoto ismi arkasında bir insan mı bir organizasyon mu olduğu dahi bilinmezken Satoshi olmaya aday pek çok isim ön plana çıktı. Kimileri Blockstream CEO’su Adam Back’in Satoshi olduğunu iddia ederken bazıları da kendisinin Satoshi olduğunu iddia ediyor.

Tüm bilinmezlik ve Satoshi Nakamoto ismi üzerindeki perde kalkacak mı bunu zaman gösterecek. Kısa süre önce Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas’tan bir Satoshi yorumu geldi.

Balchunas, tüm araştırmaları ve bilgi birikimi sonucunda Hal Finney’in gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti. Balchunas’un bu tezini 1993 yılına ait bir forum mesajı pekiştirdi. Finney 1993 yılında yayınladığı bir paylaşımında ” Crypto Traiding Cards” adı altında bugünün NFT’lerini tarif ediyor. Bunun üzerine Balchunas şu ifadeleri kullandı:

“Bu noktada alanımın dışına çıkıyorum ancak, gördüğüm okuduğum her şeye dayanarak Hal=Satoshi”

 

Hal Finey, Satoshi Nakamoto ile e-posta yoluyla iletişime geçen ve 2009 yılında gerçekleşen ilk Bitcoin transferinin tarafı olan bir Bilgisayar programcısı. Finney, henüz 58 yaşındayken 2014 yılında  ALS hastalığına yakalanarak vefat etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Yasamustafakemalpasa

Satoshi Nakamoto aslında Türk’tür. Gizli Müslümandır. Gerçek adı ADNAN OKTAR’dır.
Açıklanamayan servetinin sırrı budur.


Başa dön tuşu