blank
Dogecoin

Elon Musk, DOGE İçin Tarih Verdi!

Elon Musk, son DOGE tweeti ile birlikte tarih verdi!

Kripto para sektörünün belki de en ünlü kripto para birimi Dogecoin (DOGE), hiç beklenmeyen anlarda hiç beklenmeyen yükselişler elde etmesi ile ön plana çıkıyor. Bunun arkasında da sosyal medyanın gücü ve tabii ki Elon Musk yer alıyor.

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin, son günlerdeki yükselişini yine ünlü isimden gelen destek ile sürdürmeye devam etmekte. DOGE, 0,45 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra sert bir düşüş yaşamıştı. Şimdi ise DOGE’un 24 saat içerisinde %20 yükseliş elde ettiği ve 0,33 dolara kadar yükseldiği görülüyor.

Elon Musk’ın DOGE Tweeti Ne Anlama Geliyor?

Bu yükselişin arkasındaki sebep ise Elon Musk’ın esprili tweetlerinden birisi oldu. Musk, “Dogefather” ifadesini kullandıktan sonra 8 Mayıs tarihine işaret etti.

SNL veya uzun haliyle “Saturday Night Live” ifadesini kullanan Musk’ın 8 Mayıs 2021 tarihi için ne planladığı ise bilinmiyor. Söz konusu televizyon programı, 1975 yılında NBC’de yayımlanmaya başlamıştı ve ABD tarihinin kültlerinden birisi olarak biliniyor.

Musk’ın cumartesi gününe denk gelen 8 Mayıs’a işaret etmesi ise o tarihte önemli bir duyuru yapabileceğine dair beklentileri arttırmakta.

Tarihin tam olarak ne için kullanıldığı şu an bilinmese de 8 Mayıs tarihine kadar olan sürede DOGE fiyatının bir hayli hareketli olacağı şimdiden söylenebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

28 Yorum

  1. Sen bunu yazdıysan tam tersini söylerim bende btc ana bitcoin çok pahalandi btc yi bir süre. 60.000 dolar bandinda bir süre tutabilirler. Kolay hareket etmeyecegini biliyorlar. Bunun icin yeni bir yüze ihtiyaç var coinde bence .ETH.VE DOGE.bnb siralamanin gerisine düşe bilir

 1. Elon Musk bu gezegen için bir şanstır. Tüm engellemelere rağmen elektirikli tesla yi üretmeyi başarıp fosil yakıtlı araçlara alternatif olmuş ve carbon salınımını azaltacak bir işi başarmıştır. Brezilyada ihale ile satılan çok büyük orman arazisini almış ve tek ağaç kesmeden insanlığa bağışlamıştır. Doge yi desteklemesinin sebebi ise bu coin yöneticileri afrikada şu kuyuları açmakta ve hayır işleri yapmaktadırlar. Doge coin yöneticileri asla finansal anlamda bir kazanç vaad etmemektedirler. Bana soracak olursanız sırf hayır işliyor diye 50$ lik uzun zaman önce aldım. Ep ey yükseldi. Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece destek olmak istedim.bu gezegen hepimizin.

  1. batı ve onun çocukları hayr için yaralı parmağa işemez. Bill Gates ve musk gibi tipler insanı ve doğayı bozmak için görevlendirilen şeytanın çocuklarıdır. İki su kuyusu açmayla mı hayr yapıyor, ya dünyayı çepeçevre kuşatacak starlink projesi, yapay güneş çalışmalarına ne demeli? Bunun dünyanın sistemini bozmmadığını nereden biliyorsun?

 2. Yazık hemde çok yazık. ne kadar da gaflet içerisindesiniz… Hepinizin cebindeki minicik üçbeş kuruşlar havuzda toplanınca işlem hacmi Milyar dolarları buluyor… kiminiz 3 – 5 kuruş kazanayım derken çoğunuz batıyorsunuz. Ama gözünü para hırsı bürümüş tüm büyük yatırımcı Balinaları beslemiş oluyorsunuz aslında… devam edin bakalım… Alın teri olmadan kazanma olasılığınız olan o 3 – 5 kuruş size bir fayda sağlayacak mı bakalim sonunda… Sanal ve spekülatif KUMARa devam edin.

  1. La senin o zaman ne işin var burda o zaman sanane yürü özlü sözler gurubunda çiçekli güzel sözler paylaş

  2. Çağ dışı ve gerici yorumun için seni kınıyorum. Tuzun mu kuru niçin yaptığını bilemem ama madem ilgin yok bu mecrada işin ne? Sana yazık asıl. Yazdıklarını bi daha oku. Belki kimseyi kırmadan da ifade edebilirsin. Eeeee ne demişler ….nın canı yanınca …. yı geçermiş.

  3. ev alıp kiraya verince, bankadan faiz yiyince, altın alıp yükselmesini bekleyince nasıl bir ter akıyor alnından. var olan parayı park etmek kumar sayılmaz.

  1. Küçük balıkları yem mi edecek? Yanılıyorsun… küçük plaktonları balinaya yem edecek demek istedin herhalde…

 3. Mask açık açık yapıyor. Bu site gibi algı yapmıyor. O gece programa katılacağı medyada yer aldı zaten.

 4. Kardeşim sizde bu piyasayı bilip bilmeden haber yapmışsınız.Bunlar dogenin arkasındaki büyük balinaları besleme oyunları küçük yatırımcının elinden parayı alıp arkada görünmeyen 12 büyük yatırımcı yani balina olarak adlandırılan şahısları beslemek bir haber yapmadan önce biraz araştırma yapın.Sosyal medyadan bu tür paylaşım yaparak daha çok alıcı çekiyor ve sonra yarı yarıya fiyatı aşağıya indiriyorlar.Bu ilk değil sonda olmayacak.

 5. Adamın doge için tarih verdiği falan yok ba gardasim,8 Mayıs,ta snl (Saturday Night Live) programına katılacak büyük ihtimalle. Yani,,,,8 Mayıs ta dogenin babası snl de , demiş işte….

  1. Gelde anlat bunu dallamalara. ulan, bakkaldan ekmek alsa zarar edecek adamlar kripto borsası hakkında yorum yapıyor.

  1. doge 30krs. zamanında haberler çıktığında. dogenin yükselcegi belliydi. ve bu tarz coinden anlamayan mallar yüzünden. insanlar 1-10 kazancı kaybetti. ocak ayında dogenin fiyatına bakin ve şimdi bakın 🙂 hangi coin ocaktan bu yana bu kadar kazandırmış. bir baksın cooook bilmisler. kendi coinleri satılmasın, gündem doge olmasın diye, doge ye gidilmesin diye boş boş konuşanlarda var.


Başa dön tuşu