BitcoinHaberler

Elon Musk İle Harry Potter Yazarının Bitcoin Sohbeti Twitter’ı Salladı!

İkili arasındaki konuşma Twitter'da viral oldu.

Bitcoin’e karşı genelde çokta olumlu olmayan tutumuyla tanınan SpaceX ve Tesla’nın CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk’ın dün Twitter’da Harry Potter yazarı J. K. Rowling ile Bitcoin üzerine yaptığı konuşma viral oldu!

“Harry Potter” adlı dünyaca ünlü fantastik roman serisinin İngiliz yazarı J.K. Rowling, dün Bitcoin’i anlamakta zorlandığı ile ilgili bir tweet yayınladı. Bu tweet üzerine tüm kripto para camiası Rowling’e Bitcoin’in işleyişi ve ne olduğuyla ilgili bilgi vermek için adeta seferber oldu ancak en çok ses getiren yorum kuşkusuz Elon Musk’ınki oldu.

Musk, aslında Bitcoin’i anlamanın merkez bankalarının para basma politikasını anlamaktan daha kolay olduğunu belirtti. Bitcoin’le ilgili aynı ay içerisinde arka arkaya 3. kez yorum yapan Musk, Bitcoin hakkındaki “sağlam” yorumuyla herkesi şoke etti.

En son 2019’un başlarında Bitcoin’le ilgili pozitif yorum yapan Musk’ın o dönemde Bitcoin’in yapısının son derece parlak göründüğüyle ilgili yorumunu hatırlatmakta yarar var. Musk’ın aylar sonra Bitcoin hakkında böyle olumlu bir yorumda bulunmuş olmasında ABD doları stoğunun üç ay içinde 2,3 trilyon dolarlık artışıyla yakından ilgisi olduğu kesin çünkü bu, bu zamana kadarki en hızlı büyüme.

Dikkat Çekici Diğer Tweetler

İşin ilgi çeken bir diğer noktası da Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan gelen cevap oldu. Zhao, Musk’ın Bitcoin’i gerçekten anladığını ifade etti:

Ses getiren bir diğer tweet ise Rowling’in “Bitcoin’i anlamıyorum. Lütfen bana açıklayın.” tweetine Bitcoin’in kendi resmi hesabından “Sihirbazların hala Gringotts Bank’a güvenmesi gerektiği ve Bitcoin’in bunu halledeceği” yönündeki cevabı oldu.

Elon Musk’ın Ne Kadar BTC’si Var?

Musk, konuşmanın devamında elindeki Bitcoin miktarının 0,25 BTC olduğunu belirten bir tweet daha paylaştı. Hatırlanacak olursa Musk, önceki bir tweetinde sahip olduğu tek BTC’nin bir arkadaşı tarafından kendisine hediye edildiğini ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu