Dogecoin

Elon Musk: “Tesla Şarj İstasyonlarında Dogecoin İle Ödeme Yapabileceksiniz”

Elon Musk, Tesla şarj istasyonlarında gelecekte Dogecoin ile ödeme yapabilmenin mümkün olacağını açıkladı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla şarj istasyonlarında gelecekte Dogecoin’in bir ödeme yöntemi olarak kabul edileceğini duyurdu.

“Tabii ki Dogecoin ile Ödeme Yapabileceksiniz”

Musk söz konusu açıklamasını, Tesla Console kurucusu Ryan Zohoury’nin kendisini kısa bir süre önce Santa Monica’da açılan Tesla şarj istasyonu ile ilgili gönderisine etiketlemesi sonrasında yaptı.

Zohoury Tweet’inde, şarj istasyonlarının açılmasıyla birlikte Tesla araçlarıyla dolup taştığını belirtmiş ve kanıt olarak da bir fotoğraf paylaşmıştı.

Musk, Zohoury’nin bu Tweet’ine, Hollywood bölgesinde bir fütüristik bir restoran ve arabalı sinema açma planı olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Musk ayrıca, tüm bu açılacak hizmetler için Dogecoin ile ödeme yapılabileceğini söyledi.

Tesla Bazı Ürünler İçin DOGE Kabul Etmeye Başlamıştı

2021 yılının Aralık ayında dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi, mağazalarında bulunan bazı ürünler için DOGE ile ödemeleri kabul etmeye başladığını söylemişti.

Bununla birlikte SpaceX’in de DOGE ödemeleriyle ilgili çalışmalar yaptığı ortaya çıkmıştı. Hafta başında SpaceX kaynak kodlarında Dogecoin ile ilgili bölümler gözlenmişti.

Bununla birlikte Elon Musk, kısa bir süre önce gelecekte hem Starlink’in hem de SpaceX’in DOGE ödemelerini kabul etmeye başlayabileceğine dair ipuçları vermişti.

Kısa bir süre önce DOGE kurucularından Billy Markus, Twitter gelişticilerinden DOGE ile bahşiş kabul edilmesini talep etmiş ve bu amaçla bir imza kampanyası başlatmıştı. Twitter mevcut durumda Bitcoin ve Ethereum ile platform üzerinde bahşiş gönderilmesine izin veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu