Bitcoin

Elon Musk, Yeni Bir Bitcoin (BTC) ve “Paranın Tanımı” Açıklaması Yaptı

Elon Musk ve Robert Breedlove, "paranın tanımını" masaya yatırdı.

Bitcoin’e (BTC) açıkça ilgi duyduğunu defalarca belirten ve belli eden Elon Musk, Twitter üzerinde yeni bir açıklamada bulundu. “Bitcoin Milyarderleri” kitabının yazarı Ben Mezrich’in bir gönderisine yorum yapan Elon Musk, Bitcoin ile ödeme almayı reddedemeyeceğini belirtmişti. Musk şimdi ise bu tweete gelen yanıta ilginç bir şekilde karşılık verdi.

İlgili Haber
Dünya'nın En Zengin Adamı Elon Musk'ın Bitcoin (BTC) Pişmanlığı!

Robert Breedlove ve Elon Musk Arasında Bitcoin Konuşması

Robert Breedlove, paranın zaman içerisinde değer taşımak için kullanılan basit bir araç olduğunu ifade etti. Altının bir zamanlar değer taşımak için iyi bir araç olduğunu belirten Breedlove, uzay dahil olduğunda ise durumun değiştiğini belirtti. Breedlove’a göre itibari paralar ise ilk unsurun eksikliğini yaşıyor. Tanınan isim, lider kripto para birimi Bitcoin’in ise hem zaman hem de uzay içerisinde değer taşımaya elverişli olduğunu belirtti.

Yani Breedlove, mekan ve zaman farketmeksizin en ulaşılabilir ve kullanılabilir paranın Bitcoin olduğunu ifade etti.

Uzay denince akla gelen ilk isimlerden olan Elon Musk ise bu konuya cevapsız kalmadı.

Bu ifadeye yanıt veren Elon Musk, “para” olarak belirtilen unsurun aslında iş karşılığında sunulan bir bilgi sisteminden ibaret olduğunu belirtti. Musk’a göre bu konuda asıl önemli olan ise bir şeyler üretip hizmet sağlayabilmek.

“En Az Hataya ve Eksikliğe Sahip Olan Kazanacak”

Para birimlerine bilgi teorisi bakış açısından bakılması gerektiğini belirten Musk, en düşük hataya ve eksikliğe sahip olanın ise kazanacağını belirtti. Musk direkt olarak Bitcoin hakkında bir ifade kullanmasa da bunun BTC ile ilgili bir gönderiden başlayan konuşma olması ilgiyi yine lider kripto para biriminin üzerine çekebilir.

Bütün bu gönderilerin ve açıklamaların sonrasında birçok yatırımcının Elon Musk’ın BTC aldığını açıklamasını bekliyor. Bu haberin gelmesi piyasada ciddi bir FOMO etkisi yaratabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu