Haberler

Elon Musk Yine Çok Ses Getirecek Bir Tweet Attı

Musk'ın söz konusu tweetinin ardından Tesla'nın piyasa değeri 14 milyar dolar düştü.

SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından Elon Musk attığı bir tweetle dengeleri değiştirdi. Söz konusu tweet sonrası Tesla’nın piyasa değeri 14 milyar dolar düştü. Musk’ın “Tesla hisse senedi fiyatı çok yüksek.” dediği tweeti sonrası aslında bu yıl 100 milyar dolara yaklaşan Tesla hisse senetleri tabiri caizse tepe taklak oldu.

Daha önce hisse fiyatları 900 dolar civarındayken Twitter hesabından alev ve roket GIF’leri gönderen Musk’ın şu an böyle bir Tweet atması herkesi şaşırttı. Açıklamadan sonra hisse fiyatları yüzde 10 gerileyerek 700 dolar seviyelerine düştü.

Söz konusu tweete birçok farklı yorum geldi ancak en komiklerinden biri de kuşkusuz Bitcoin hesabından geldi:

“Bitcoin fiyatı çok düşük” şeklinde yorum yapan Bitcoin hesabı yatırımcıların yüzünü güldürdü. Bakalım bu yeni tweet krizinin etkileri ne kadar sürecek? Tesla hisse senetleri eski şaşaalı günlerine geri dönebilecek mi?

Bu İlk Değil

Hatırlanacak olursa Musk, yaklaşık 2 sene önce SEC kararıyla 20 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı. SEC’in Musk’ı bu şekilde cezalandırmasına yine bir tweet sebep olmuştu. Musk, Tesla’nın New York Borsası’ndaki geleceğini yorumladığı o tweet yüzünden sıkıntılı bir süreç yaşamış ve şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Birçok kişi bu açıklamaları ile fiyatta manipülasyon yaptığını ifade ederek Elon Musk’a ağır ithamlarda bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu